Nováčci to v prvním roce nemají nikdy lehké, ovšem říká se, že druhý rok bývá zpravidla nejtěžší, a hlavně směrodatný. Jestli je tohle vše pravdou, tak Slavkov si se současnou sezonou moc hlavu lámat nemusí. Některými velmi kvalitními výsledky si zajistil klidný střed výsledkové listiny za 18 bodů a už se může těšit na jarní část.

„Přesvědčili jsme se, že okresní trojka je oproti okresnímu přeboru úplně jiná soutěž. Hráči už toho musí mít dost natrénováno. V tom je asi největší rozdíl. Každopádně se však tato liga hrát dá,“ soudil trenér Martin Greipel a jedním dechem dodal: „Jako nováček jsme spokojeni. Existují sice určité výjimky jako zaváhání s Hlavnicí, Brumovicemi nebo Žimrovicemi, ale komplexně nemá slavkovský tým vůči podzimnímu postavení výhrady.

Jedním z negativ je vysoká porážka v místním derby s Oticemi, s nimiž jsme na jejich hřišti prohráli 6:1. Zadruhé v závěru měl Slavkov problémy s fyzickou kondicí.“

Touha po odplatě i pro rezervu Slavkova stále přetrvává, a proto bude jednou z priorit pro jaro předčít ve vzájemném duelu právě Otice. „Tak určitě se vynasnažíme, abychom jim debakl vrátili. Za každou cenu se chceme vyhnout sestupovým pracím a skončit do sedmého místa. Musíme však pravidelně vyhrávat doma,“ pokračoval Greipel.

Zimní příprava se tak tradičně odehraje ve znamení nabírání fyzičky. „Okres je o fyzické kondici. I kvůli tomu se budeme zabývat hlavně touto záležitostí. Příprava nám začíná v polovině ledna. Tréninky budou probíhat třikrát týdně. V plánu máme odehrát několik přípravných zápasů s mužstvy z vyšších soutěží. Posily žádné nehledáme. Naším cílem je vychovat fotbalisty pro áčko, které hraje I. A třídu, a také zapojit do našeho týmu dorostence.“

(dus)