U petrovické Lokomotivy jsme byli v minulém ročníku spíše zvyklí na umístění v nižších patrech tabulky. Momentálně je těsně za čelem a jde vstříc slibným zítřkům.

„Petrovice během léta podstatně obměnily kádr. Přišlo snad osm nových hráčů, kteří mají velké zkušenosti s fotbalem na vyšší úrovni,“ předeslal trenér Háje Petr Nesrsta. První poločas toho mnoho zajímavého nenabídl. Snad až na gól, který přišel na řadu ve 28. minutě.

Oba háječtí středopolaři Halška s Hendrychem si dávali tak dlouho přednost, až jim míč vypíchl Miko, nacentroval na Šustera, který rozepsal gólový účet utkání. „Miko byl skutečně jejich hnací motorem. Jednoznačně nejlepší hráč na hřišti,“ soudil dále Nesrsta.

Nejtěsnějším možným vítězstvím domácích tedy skončil i první poločas. Druhá půle se vytasila s druhou brankou po čtvrthodině hry. Miko opět vybojoval míč zatáhl jej po straně, svou přihrávkou našel dobře postaveného Šustera, který zaznamenal druhou trefu.

Za pět minut se ale konalo snížení, když se Chudík na pětadvaceti metrech odhodlal ke střele. Nepříjemný projektil navíc před brankářem domácích skočil a rázem to bylo 2:1.

„V následujících chvílích jsme hráli vabank a zkusili utkání otočit,“ doplnil hájecký kouč. Bohužel tato taktika se jeho souboru neosvědčila v 72. minutě. Petrovičtí obehráli dva bránící hráče a na konci celé akce stál Urban, který upravil na 3:1.

Přestože Petrovice měly na kontě dvě nebo tři dobré příležitosti, skóre se již nadále nehýbalo. „Naše mužstvo hrálo to, co bylo v jeho silách. Bojovalo, ale na kvalitního soupeře tentokrát nemělo. Petrovice byly bojovnější a chtěli více vyhrát. Nebylo těžké rozpoznat, že v této sezoně hrají v klidu a pohodě,“ zakončil povídání krátkou úvahou kormidelník Háje Petr Nesrsta.

Lokomotiva Petrovice - Háj ve Slezsku 3:1 (1:0)
Branky: 28. a 60. Šuster, 72. Urban – 65. Chudík
Sestava Háje ve Slezsku: Ujfaluši – Ryboň, Surový, Konvičný, Konvička – Maloch, Halška, Hendrych, Výtisk (60. Kartous) – Prokša (70. Holuša), Chudík

(dus)

Tabulka Krajského přeboru po 14. kole.