Už první poločas naznačil, že Háječtí fotbalisté to nebudou mít venku pranic jednoduché. Za bezbrankového stavu se přitom průběh zápasu mohl vyvíjet úplně jinak. Trupl se řítil dvakrát sám na domácího gólmana, avšak podobně jako v minulých zápasech nedal.

Pak přišly velké chvíle Českého Těšína. První tři góly byly skoro navlas stejné. „Soupeř precizně zahrával standardní situace. Pokaždé byl náběh za naši obranu, výskok na centr a branka hlavou. Těšín nás doslova sestřelil ze vzduchu,“ soudil trenér hostí Petr Nesrsta.

Do poločasu pak domácí přidali ještě jeden zásah. Když jedno z mužstev vede po úvodní půli 4:0, je většinou fotbalový zázrak, pokud prohrávající tým dokáže utkání zvrátit. I v tomto případě se nejednalo o výjimku potvrzující pravidlo.

Střetnutí se již dohrávalo prakticky jen z povinnosti a Těšín navýšil své vedení o další dvě branky. Radim Ujfaluši poté dokonce musel řešit několik ošemetných situací a i díky jeho přispění zastavil gólový příděl ze strany domácích, přestože ho v jednom případě zachránila tyč.

„Na zápase se projevilo to, že naše obrana hraje skoro pokaždé v jiném složení. Soupeř byl ve všech směrech lepší a vítězství si zasloužil. Budeme muset změnit herní styl a vycházet více zezadu, protože si vytvoříme šance, které však neproměníme a z brejků potom sami inkasujeme,“ prozradil kouč Háje Petr Nesrsta.

Český Těšín – Háj ve Slezsku 6:0 (4:0)
Branky: Fizek 2, Šmahaj 2, Čelůstka, Zima z penalty
Sestava Háje: Ujfaluši – Paulus (35. Ryboň), Nádvorník, Mihola, Konvička – Palus, Šubrt (60. Vitásek), Halška, Maloch – Trupl (70. Mališka), Prokša

(dus)

Tabulka Krajského přeboru po 5. kole.