Domácí Bohumín hned s několika novými hráči v sestavě a novým koučem Štverkou na lavičce mohl inkasovat v 6. minutě, kdy se do míče opřel zhruba z pětadvaceti metrů Halška a jeho rána o kousek minula branku.

Hned vzápětí podnikli Bohumínští rychlý kontr, v pokutovém území se k míči dostal Kukuliač a nekompromisně prostřelil Ujfalušiho. Gólman Háje si sice na míč konečky prstů sáhl, avšak gólu již nezabránil.

„Obdržený gól nás nakopl a po zbytek prvního poločasu jsme měli herně navrch,“ uvedl hájecký prezident Emil Vrchovecký. Ve 12. minutě se jiskřilo před bohumínskou brankou. Trupl zatáhl míč, odcentroval a Janíčkovi chyběly centimetry.

Za necelou čtvrthodinu bylo srovnáno. Trupl se uvolnil a střelou o tyč upravil na 1:1. Začátek druhého dějství vyšel Háji výborně. Trupl utekl po levé straně až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel Šubrta a ten poslal hosty do vedení.

V 58. minutě mohli Háječtí vedení pojistit, Janíček ale po narážečce míč do sítě nedostal. Dvacet minut před koncem utkání podnikl Bohumín rychlý brejk a za záchrannou brzdu na poslední chvíli zatahoval Paulus. Háj kontroval akcí Trupla, kterou zakončoval ranou z voleje vedle branky Šubrt.

V 80. minutě přišel jeden z klíčových momentů zápasu. Po sérii rohových kopů překonal Ujfalušiho Neuwirth. „Nakonec jsme mohli i prohrát, ale naštěstí pro nás nezavršili domácí svou akci dobrou koncovkou,“ vydechl si Vrchovecký a poté zápas v kostce zhodnotil: „Diváci viděli velmi dobrý fotbal s řadou zajímavých momentů. I když jsme měli opticky navrch, remíza je zasloužená.“

Bohumín – Háj ve Slezsku 2:2 (1:1)
Branky: Kukuliač, Neuwirth – Trupl, Šubrt
Sestava Háje ve Slezsku: Ujfaluši – Paulus (88. Ryboň), Mihola, Nádvorník, Konvička – Hendrych, Šubrt, Halška (82. Palus), Maloch – Janíček, Trupl (75. Prokša)