„Všichni doufáme, že naše letošní příprava bude stejná jako ta loňská, ale sníh nám to zatím trochu komplikuje,“ komentuje současný stav trenér Háje Rostislav Škumát. „Kluci budou chodit do posilovny, tělocvičny a určitě proběhne také venkovní příprava, takže nejsme závislí jen na venkovním hřišti,“ shrnul trenér.

Háj ve Slezsku si již také domluvil několik přátelských utkání, která by měla pomoci naladit formu před začátkem jarní části sezony: „Už teď máme domluveno asi pět zápasů, které odehrajeme na umělé trávě. Měli bychom se utkat například s Porubou, Slavkovem nebo třeba s béčkem Opavy.“

Do zimního drilu by se měl zapojit kompletní kádr. „Otazník visí jen nad Matějem a Nádvorníkem. Měli by se k nám připojit později,“ dodal Škumát.

Změny v kádru se letos očekávat nedají. „Nemáme důvod nic měnit. Tým má svou sílu,“ podotkl Škumát, který je rád, že svůj odchod si rozmyslel i Roman Hendrych.

„Je moc dobře, že zůstává. Jedná se o kvalitního fotbalistu. Bavil jsem se s ním před Vánocemi a nakonec jsme se domluvili na další spolupráci,“ hlásí pozitivní zprávu z hájeckého tábora Rostislav Škumát. Jeho tým také čeká zimní soustředění, které proběhne v místním sportovním areálu.

Petr Večeřa