Oba týmy očividně chtěly bavit diváky bezstarostným fotbalem. Hosté měli postup do divize v kapse a Háj bojoval o upevnění druhé příčky. Již v 5. minutě kopal bohuslavický Tomáš Kretek trestný kop a trefil se přesně do šibenice – 0:1. Vzápětí mohl hostující vedení nevýšit Bunček, jenomže v obou případech se smál brankář Ujfaluši. „Škoda, mohli jsme vést alespoň o dva góly,“ povzdechl si kouč Bohuslavic Roman Divina.

Další okamžiky již patřily Háji. K obratu zavelel v ještě nedávné době útočník Slezského FC Opava Tomáš Trupl a dvěma brankami otočil stav zápasu. „Tomášovy góly nás nakoply. Vlastně do konce poločasu jsme přidali ještě další dva,“ doplnil hájecký strážce svatyně Radim Ujfaluši. Stav 4:1 ovšem poločasový ještě nebyl, proměněnou penaltou snížili v závěru Bohuslavičtí na 4:2. „Šanci dostali hráči z lavičky, pro druhou půli jsem ale sáhl ke střídání a na hřiště poslal Petra Samce. Vytýčili jsme si jasný cíl – neinkasovat a pokusit se vstřelit co nejrychleji kontaktní gól,“ uvedl kouč Divina.

Jeho plány se rozpadly hned po dvou minutách hry. „Brzy jsme soupeři odskočili a bylo rozhodnuto. Na vedení 7:2 už jen těžko mohli nějak zareagovat,“ podotkl Ujfaluši. Skóre se nakonec zastavilo na hrozivých 8:4. „Diváci museli být spokojeni. Padlo dvanáct gólů, a to celá řada šancí zůstala na obou stranách nevyužita,“ usmíval se hájecký brankář. Trenér Divina ho doplnil: „Sám jsem tak divoké utkání ještě nezažil. Oba týmy předváděly bezstarostný fotbal. Je mi jen líto našeho brankáře. Nastoupil k prvnímu zápasu v sezoně a dostal takový příděl. Mrzí mne, že mu kluci více nepomohli.“

Dalšími zajímavostmi duelu byly hattricky Kretka, Trupla a Matěje. Kopaly se také čtyři penalty. „O nich nelze polemizovat ani jedna nebyla vymyšlená. Byly písknuty oprávněně,“ přiznal Divina a Ujfaluši dodal: „Vyplynuly ze hry. Hrál se hodně otevřený fotbal.“ Bohuslavičtí se chtějí z debaklu rychle otřepat. „Háj má výborný tým, měl jsem z něj větší strach než z Havířova, což se také potvrdilo. Nyní se musíme rychle postavit na nohy. Čeká nás zápas s Kobeřicemi, který chceme brát jako oslavu postupu. To znamená bereme z něj jen tři body,“ vzkázal příznivcům Bohuslavic trenér Roman Divina.

Branky: Trupl 3, Matěj 3 (všechny z pokutových kopů), Nádvorník, Skurka – Kretek 3 (jedna z pokutového kopu), Dihel. Háj ve Slezsku: Ujfaluši – Matěj, Mihola, Dendis (70. Surový), Výtisk – Rozsíval, Nádvorník, Šubrt (84. Jašek), Konvička (73. Skurka) – Janíček, Trupl. Bohuslavice: Blokša – Fejerčák, Buchta, J. Štefek (46. Samec) – R. Kocian (52. T. Štefek), Bunček, Odstrčilík, Polomský (70. Krupa), Dihel – Buhla, Kretek.