„Nastoupili jsme v oslabené sestavě, tedy včetně čtyř dorostenců,“ řekl na úvod trenér domácího výběru Zbyněk Pekárek. Vzhledem k velkým absencím se navíc v základu objevil i jednačtyřicetiletý veterán Jiří Haas.

Naopak Kylešovicím se v poslední době daří a okupují přední příčky v tabulce. V Hlavnici začali aktivně a hlavně útočník Přibyla znamenal pro hlavnického brankáře velké nebezpečí. Jeho tři hlavičky cestu mezi tyče nenašly. To Utěšený byl úspěšnější. Naběhl si na rohový kop a hlavou nedal brankáři šanci – 0:1.

Pár chvilek na to byl faulován v šestnáctce Přibyla a Čavera nařízenou penaltou nepohrdl – 0:2. Účet prvního dějství uzavřel šikovnou tečí Čaverovy střely Žídek.

„V prvním poločase jsme kontrolovali hru, vytvořili si slibný náskok. Myslel jsem, že v tomto trendu budeme pokračovat i po přestávce, bohužel tomu tak nebylo,“ nevěřícně kroutil hlavou kylešovský trenér Jaroslav Narovec. „Vázla nám kombinace a v naší hře se kupila spousta chyb,“ přiznal Narovec.

Hlavnici se podařilo snížit. Po nezjištné přihrávce Pastrňáka prostřelil Grobara veterán Haas.

V 72. minutě se mohli domácí přiblížit na rozdíl jediného gólu, ale Šustr svůj brejk do gólu nedotáhl. Hned na to odcentroval na druhé straně Führich a Přibyla upravil na konečných 1:4.

„Hráčům, kteří nastoupili nemohu nic vyčíst. Hráli to, co lze od mužstva, které netrénuje v patřičném počtu lidí, čekat,“ řekl Zbyněk Pekárek a hostující kouč Narovec ho doplnil: „S prvním poločasem jsem spokojen, se druhým nikoliv. Nevím co se v hlavách hráčů událo, že ve druhém poločase šel jejich výkon dolů.“

Hlavnice - Kylešovice 1:4 (0:3)
Branky: J. Haas – Utěšený, Čavera (penalta), Žídek, Přibyla
Sestava Hlavnice: Kirschner - Teichmann, O. Pasterňák, Nowický, V. Kocián – J. Košárek, Grygar, J. Pekárek( 31. Ochrana, 72. Šustr), Demko – J. Hass, J. Kotrs
Sestava Kylešovic: Grobar – Rabinský, Führivhm utěščený, Škobrtal – Zídek (65. Weber), Cavera, M. Anděl. (80. Kubíček) P. Aněl - Přibyla, J. Kuznik (75. Radovan Hypš)