Úvodní poločas nabídl fotbal bez větších šancí. Výjimkou byla situace ve 39. minutě, kdy si Pavlík narazil míč se Slončíkem a nekompromisně zavěsil – 0:1. Hradec byl v první půli neškodný. Nadějně vypadala jen spolupráce Černého s Čuprem, který záhy hledal před brankou dobře postaveného Pilaře, jenže zkušený Kovář v poslední chvíli odvrátil míč na roh.

Po návratu z kabin Malurův tým mocně usiloval o vyrovnání. V rozmezí 53.–55. minuty bylo před Bláhovou brankou pořádně horko. Nejblíže měl ke gólu Pilař, z úhlu však mezi tyče nezamířil. Zanedlouho už bylo všechno jinak. V 63. minutě se Bláhou vyražený míč dostal k osamocenému Němečkovi, jenž pohotovou střelou bez přípravy srovnal na 1:1.

Stejný hráč byl o čtyři minuty později přidržen ve vápně Kovářem a nařízený pokutový kop Čupr bezpečně proměnil – 2:1. Těsně před tím ještě Černý nastřelil břevno. Hradec ve zbývajícím čase soupeře jasně přehrával, dvě velké příležitosti spálil během chvíle Černý.

Špatná koncovka mohla „votroky“ přijít pořádně draho. V 84. minutě si totiž na Vajdův trestný kop naskočil Lukaštík a jen zázračný zákrok Podhajského uchránil domácí od pohromy. Štěstí měli i v nastaveném čase, kdy Vyskočil mířil z dobré pozice jen do boční sítě.

Alois Grussmann (Vítkovice): Pro nás má výsledek obrovskou cenu pro další působení ve druhé lize. Samozřejmě ještě zdaleka nejsme zachráněni, ale když nevyhráváme doma, musíme bodovat venku. Zápas jsme začali dobře, kdy jsme měli šanci už ve druhé minutě, ale neproměnili jsme ji. Naopak soupeř byl v první příležitosti úspěšný. V kabině jsem musel udělat bouřku, protože jsme hráli laxně, ovšem ve druhém poločase jsme to otočili. Jsem rád, že jsme vyhrálii. Hlučína je mi líto, ale nedá se nic dělat.

Petr Samec (Hlučín): Byli jsme lepší, vytvořili jsme si hlavně v první půli spoustu neuvěřitelnou příležitostí, ale nebyli jsme schopni utéct na rozdíl dvou branek. Po změně stran jsme začali laxně, dovolili soupeři vyrovnat a pak i otočit. Dokázali jsme se sice zvednout, ale v závěru uděláme nepochopitelnou chybu, kdy v devadesáté minutě jsou vzadu čtyři hráči a snaží se aplikovat ofsajd systém.

Hlučín – Vítkovice 2:3 (1:0). Branky: 10. Galajda, 83. Hanus z pen. – 51. a 90 ( 1) Schön, 69. Doležal. Rozhodčí: Kocián – Dobrovolný, Santárius. ŽK: Bogdaň, Moravčík – Křiva, Schön, Mikulenka, Hrdlovič, Motyčka. Diváci: 600.

Hlučín: Kosmál – Kopecký (73. Koubek), Štýbar, Švrček, J. Barcal – Žižka, Melecký (68. Prokeš), Bogdaň (73. Kovář), Moravčík – Galajda, Hanius. Trenér: Samec:

Vítkovice: Kraus – Hrdlovič, Doležal, Švehla, Derych – Pulkert, Motyčka, Křiva, Mikulenka (78. Valášek) – Schön, Prohászka. Trenér: Grussmann.