Domácí celek opět s Adamem Kosmákem v brance a bez zraněného obránce Jiřího Barcala začal výborně. Po centru z pravé strany se prosadil Hynek Prokeš a hlavou otevřel skóre.

„Vstup do zápasu nám vyšel více než dobře. Ovládali jsme dění na hřišti a měli převahu, podařilo se nám vstřelit i vedoucí gól, což bylo důležité,“ liboval si trenér domácího týmu Petr Samec.

Jenomže poté aktivita Slezanů polevila a do hry se dostala Bystrc. „Zbytečně jsme polevili a přenechali iniciativu soupeři,“ zlobil se trenér Samec. Pět minut před poločasem, navíc pro zranění, musel ze hry zkušený Marcel Melecký a svůj velký debut si odbyl mladík Poštulka.

Pro druhý poločas udělali hlučínští trenéři ještě jednu změnu, místo Valáška šel do hry Žižka. „Věděli jsme, že Bystrc má druhou půli vždy lepší než tu první. To se také ze začátku potvrdilo,“ poznamenal Samec.

Zvýšit vedení ale mohli domácí. Po rychlém brejku zahrál jeden z bystrckých zadáků v pokutovém území rukou a kopala se penalta. K její exukuci se postavil Martin Hanus, bohužel pro Hlučín, neuspěl. „Tento moment nás nakopl. Převzali jsme iniciativu a kontrolovali hru,“ pokračoval domácí kouč a dodal: „Měli jsme spoustu gólových situací, dvě se nám z toho podařilo realizovat.“

Martin Hanus své penaltové zaváhání napravil a po centru na zadní tyč zvýšil na 2:0. „Hosty jsme pustili snad do jediné šance,“ doplnil Petr Samec.

V 80. minutě to již bylo 3:0, když se mezi střelce zapsal podruhé v utkání Hynek Prokeš. „V závěru jsme si nechali vstřelit po standardní situaci branku na 3:1, to už bylo rozhodnuto,“ uvedl domácí trenér, který vystoupení svých svěřenců hodnotil kladně. „Výsledkově nám zápas vyšel. I s výkonem můžeme být spokojeni, a to hlavně při hře dopředu,“ uzavřel Petr Samec.

Hlučín - Bystrc 3:1 (1:0)
Branky Hlučína: H. Prokeš 2, Hanus
Hlučín: Kosmák – D. Barcal, Bogdaň, Drozd, Štýbar – Melecký (40. Poštulka) - Valášek (46. Žižka), Hanus, H. Prokeš, Koubek –Böhm (72. Kovář).

Samec: Chceme přes Karvinou postoupit

V úterý čeká na hlučínské fotbalisty Pohár ČMFS, přesněji jeho druhé kolo. Tým Petra Samce v něm vyzve nováčka druhé ligy z Karviné. Zápas se měl původně odehrát ve středu.

„Požádali jsme o přeložení na úterý. V sobotu nás čeká těžké střetnutí v soutěži a chceme se na něj dobře připravit,“ vysvětlil hlučínský kouč Petr Samec. Karviná sice hraje o soutěž výše, přesto je podle trenérových slov hratelná.

„Ještě loni hráli MSF a my druhou ligu. Dá se přes ni postoupit. To je také náš cíl. Rádi bychom v dalším kole narazili na prvoligový tým, a to hlavně také kvůli našim fanouškům,“ zdůraznil lodivod Hlučína. Do zítřejšího duelu půjdou domácí v nejsilnější možném složení.

„Chceme uspět, uděláme pro to maximum. Šetřit nikoho nebudu,“ podotkl trenér. Pohárový zápas na hlučínském trávníku má výkop v 17 hodin.