Cesta ke zlatu nebyla ale jednoduchá. „Nejdříve jsme museli uspět v okresním finále. V něm jsme porazili opavskou Slavii,“ vzpomíná trenér úspěšného týmu Oldřich Malý. V krajském kole čekala na Slezany těžká konkurence.

„Dokázali jsme přejít přes ostravský Baník, Bruntál, Třinec, Nový Jičín a Havířov,“ popisuje kouč cestu až do celorepublikového finále. To už se Hlučín mohl pyšnit titulem přeborníka Moravskoslezského kraje.

Závěrečené finále se hrálo v Semilech. Týmy byly rozděleny do tří skupin po pěti. Jejich vítězové pak postoupili do bojů o medaile. V základní skupině nejdříve Hlučínští zdolali Spartu Praha 1:0, Beroun 3:0, remizovali s Plzní a na závěr rozstříleli Sokolov 4:0.

O den později přišel na řadu vrchol turnaje. Hlučín díky hattricku Jakuba Malého porazil Prachatice 3:1. Stejného soupeře porazila i olomoucká Sigma 2:0.

Závěrečný duel mezi Hlučínem a Olomoucí dospěl k bezbrankové remíze, ta nakonec stačila týmu ze Slezska k absolutnímu prvenství. „Rozhodovalo skóre, a to hovořilo pro nás,“ pousmál se spokojně Malý, který neskrýval svou radost z historického úspěchu.

Mistři z Hlučína

Trenéři: Malý Oldřich, Helštýn Rostislav, vedoucí: Kubala Daniel

Hráči: Garčar Radim, Kodeš Jakub, Chvěja Ondřej, Kulig Sebastián, Kubík Ondřej, Kamenár Lukáš, Malý Jakub, Kania Lukáš, Pecuch Martin, Telnar Mario, Rychnovský David, Balgar Patrik, Kubala Alexandr, Lesniak Robin, Velička Bohdan, Malík Patrik, Hill Patrik