„Zápas se odehrál na velmi špatném terénu a hrozilo i zranění hráčů,“ začal o utkání hovořit trenér Hlučína Filip Smékal. „V samotném utkání jsme hlavně v prvním poločase hráli dobře. Soupeře jsme do ničeho velkého nepouštěli a sami jsme měli Neumannem jednu velkou šanci,“ pokračoval hlučínský kouč. Třinec se ujal nakonec přece jen v prvním poločase vedení, když se prosadil Machuča. „Škoda této branky. Celkově nám první poločas vyšel, stačili jsme s domácími i běhat,“ poznamenal Smékal.

Po přestávce šel Třinec do dvougólového vedení. „Ve druhém poločase jsme udělali chybu, která vyústila ve druhou branku. Podařilo se nám sice snížit, ale soupeř se prosadil znovu. Nakonec Lokša upravil na konečných 3:2. I přes porážku jsme ale s výkonem týmu spokojeni,“ řekl ještě Smékal. „První poločas nenabídl moc šanci Hlučín hrál z bloku a těžko jsme se tam dostávali ale podařilo se nám vstřelit gól k závěru poločasu, druhy poločas už se to víc otevřelo a hrálo se nahoru dolů. Musím ale uznat, že Hlučín byl kvalitním soupeřem,“ ohlédl se za utkáním střelec prvního třineckého gólu Ondřej Machuča.

Třinec – Hlučín 3:2 (1:0)
Branky: 39. Machuča, 50. Ba, 80. Omasta – 69. Lehnert, 89. Lokša.
FK Fotbal Třinec: Hasalík – Szewieczek (46. Bolf), Ba, Foltýn, Javůrek – Burgo (46. Puchel), Machuča (46. Khalifa), Habusta, Kaniok (46. Omasta) – Petráň (46. Nieslanik), Juřena. Trenér: Martin Zbončák.
FC Hlučín: Lapeš – Lehnert, Kocur, Plesník, Wolf – Holzer, Buchvaldek – Moučka, Ptáček, Neumann – Lokša. II. poločas: Lapeš – Kundrátek, Hasala, Raška, Neumann- Holzer, Lehnert – Moučka (70. Wolf), Ptáček (70. Buchvaldek), Kovala – Lokša. Trenér: Filip Smékal.