Ve středečním vloženém kole třetí ligy chtěli proto nutně zabrat, dopomoci k tomu měly i drobné korektury v sestavě. Na postu pravého záložníka se objevil Žižka a defenzivního hrál Kovář, jak se nakonec ukázalo, tento tah se osvědčil.

Hlučínu vyšel vstup do zápasu. „Soupeř praktikoval hru na jediného útočníka, kterým byl zkušený Pinkava. Hrál důrazně a jak se ukázal, byl nejnebezpečnějším hráčem domácích,“ uvedl asistent Petra Samce Kamil Papuga.

„Kladli jsme hráčům na srdce, ať dají míč na zem. Začátek zápasu nám vyšel na výbornou. Hráli jsme aktivně s rychlým přechodem do útoku,“ pokračoval Papuga. V 7. minutě se dostali hosté do vedení, když si do sítě srazil balon jeden z domácích hráčů.

Tato branka jakoby se Zábřehem otřásla a v 11. minutě lovil brankář Janků míč ze svatyně znovu. Hynek Prokeš rozjel po pravé straně útočnou akci, odcentroval a Böhm se nemýlil – 0:2.

„Poté jsme mohli naše vedení ještě nevýšit, šance k tomu byly,“ podotkl Papuga. Domácí celek se s přibývajícími minutami začínal pomalu dostávat do hry a převaha Hlučína pomalu opadala.

Ve 40. minutě se podařilo domácím snížit. Na centrovaný míč si naběhl kapitán Pinkava a hlavou snížil na 1:2. V závěru úvodního dějství pak měli hosté obrovskou příležitost. Velmi dobře hrající Bogdaň vyvážel míč, natáhl na sebe protihráče, uvolnil Hynka Prokeše, který se zjevil osamocen před gólmanem. V rozhodujícím okamžiku ho ale nastřelil a míč se od něj odrazil do břevna.

Ve druhé půli vycítil Zábřeh šanci na změnu výsledku a přidal na obrátkách. Jako první se před Kosmáka dral Kašpar, jenomže ke smůle domácích minul. Laštůvkova polostřela skončila pouze v náruči hlučínského brankáře. „Přestali jsme hrát naši hru a soupeř toho chtěl využít. Báli jsme se něco vymyslet a spíše se jen bránili,“ poznamenal Papuga. Zábřehu se vyrovnat nepodařilo, naopak v 90. minutě po brejku Žižky prostřelil Jankového Kovář a upravil na 1:3.

„S výsledkem můžeme být spokojeni. Nyní musíme naplno bodovat doma s rezervou Jihlavy, a toto vítězství potvrdit,“ řekl Papuga.

Zábřeh - Hlučín 1:3 (1:2)
Branky: 40. Pinkava – 7. vlastní, 11. Böhm, 90. Kovář
Sestava Hlučína: Kosmák – Štýbar, Bogdan, Drozd, Daněk – Kovář - Žižka (90. Valášek), Koubek – H. Prokeš (81. Ondrušík), Hanus – Böhm. (62. Poštulka)