Ústřední postavou zápasu byl domácí záložník Tomáš Kazár, který na první gól v Kosmákově síti přihrál a další dva vstřelil sám. V prvním poločase ještě žádný gól nepadl, i když domácí měli k němu blízko. Ve dvou šancích se ocitl Pospíšil, v jedné Štěpán.

Změna skóre ale přišla až po přestávce, kdy Sigma během deseti minut rozhodla zápas. Ve 48. minutě využil Kazárovu přihrávku Štěpán a domácí vedli. V 54. minutě podkopl Daněk v pokutovém území Pospíšila a rozhodčí nařídil penaltu. Tu s klidem proměnil Kazár a bylo to o dva.

Hosté pak přidali, ale do vyložené šance se dostat nedokázali. Kontaktní branku jim přinesla až kopací technika stopera Drozda, který se z přímého kopu trefil pěkně přes zeď do levé šibenice.

Předchozí domácí utkání juniorka v posledních minutách ztratila, teď to bylo naopak. Přidal ještě třetí gól. V 90. minutě Pospíšil vybojoval míč, ťukl si s Kazárem, vběhl do vápna, přihrál a Kazár dal svou druhou branku zápasu.

„Konečně se nám podařilo vyhrát, už bylo na čase,“ lebedil si trenér domácích Jiří Balcárek. „Hráčům jsem před utkáním řekl, že během sedmi dnů hrajeme o devět bodů a musíme z nich zkusit vybojovat maximum,“ podotkl Balcárek.

„Nedokázali jsme se dostat do zápasu, nikdo nebyl schopen vzít zodpovědnost na sebe,“ hněval se hostující trenér Petr Samec. „Ve hře dopředu jsme byli jaloví, v defenzivě jsme se nevyvarovali chyb, které soupeř dokázal trestat,“ dokončil své krátké hodnocení lodivod Hlučína.

Olomouc B – Hlučín 3:1 (0:0)
Branky: 54. (pen.) a 90. Kazár, 48. Štěpán – 84. Drozd. Rozhodčí: Bednář – Proske, Šalata. ŽK: Jančík – Bogdaň, Štýbar. Diváci: 124.
SK Sigma B: Lovásik – Nuc, Ulma, Dreksa, Stroupek – Štěpán (65. Michalčák), Jančík (81. Štětina), Nepožitek, Kazár – Klesnil (63. Javůrek), Pospíšil
Hlučín: Kosmák – Štýbar, Bogdaň, Drozd, Daněk – Poštulka (62. Žižka) - Valášek, Prokeš, Hanus, Koubek (75. Chlebek) –Böhm (55. Kovář)

(rob, pel)