Hosty poslal do vedení hlavou Rubý, který po centru Vengřinka přehodil brankáře. Na 0:2 zvyšoval po pěkné akci Tomáš Dostál. „V prvním poločase jsme hráli dobře. Měli jsme několik dalších šancí, které jsme ale neproměnili,“ hodnotil trenér Marcel Melecký.

Pro druhý poločas udělal trenér Melecký změny v sestavě. Premiéru si odbyla posila z Baníku Ondřej Dolba. „Druhý poločas nám vůbec nevyšel. Vypadli jsme ze hry. Soupeř nás přehrával. Navíc na trávníku to pořádně jiskřilo,“ pokračoval kouč Hlučína. Domácí snížili, v nastavení měl tutovku Klimpar, Kolenka ale neprostřelil. „Za postup jsme rádi, škoda druhého poločasu, který nám nevyšel,“ zakončil Melecký. V sobotu jeho tým čeká těžký duel ve Frýdku-Místku.

Frenštát – Hlučín 1:2 (0:2)

Branky: 83. Walder – 26. Rubý, 30, T. Dostál. Rozhodčí: Černoevič – Lukašík, Kontoršikov. ŽK: Baran, Klimpar, Farský, Walder – Štefek, Dolba, Heiník. ČK: 93. Heiník. Diváci: 305.

Hlučín: Kolenko – Wolf, Heinik, Mac, Vengřinek – Opatřil (46. Carvalho), Rubý, Štefek (46. Dolba), T. Dostál, Macíček – Pyclík (56. Jančík). Trenér: Marcel Melecký.