Domácí trenéři Petr Samec s Kamilem Papugou museli provést jednu změnu v sestavě. Nemocného Koubka nahradil Michal Chlebek.

„Koubek měl zdravotní problémy, bere antibiotika,“ vysvětlil Samcův asistent Kamil Papuga. Domácí fotbalisté nezačali špatně, avšak první velkou šanci zápasu mělo Slovácko, brankář Kosmál jako nesčetněkrát v této sezoně svůj tým podržel.

„Byla to jasná gólovka. Michal opět ukázal jak je v situaci jeden na jednoho silný. Šanci chytil a nás tím podržel,“ řekl Papuga a dodal: „Nutno říci, že to byla jediná velká gólovka hostujícího týmu v zápase.“

V 17. minutě udeřili domácí. Žižka přetáhl dlouhý míč až na Valáška, který našel Chlebka, jenž střelou z první nedal brankáři šanci – 1:0. „Ještě do poločasu jsme mohli vedení navýšit. Jenomže jsme nebyli schopni vstřelit branku, a šance na to byly,“ podotkl Papuga, jenž měl na mysli hlavně střelecký pokus Hynka Prokeše.

„Bohužel se v zakončení ukvapil,“ povzdechl si Kamil Papuga. Ve druhém poločase Hlučín kontroloval hru a dostával se do šancí. „Jenomže jsme je nedokázali gólově realizovat. Několikrát jsme se dostali na dostřel soupeřovy branky,“ poznamenal Papuga.

„Zejména Pepa Valášek rozdával dopředu dobré balony,“ dodal Samcův asistent. Hlučín nakonec tři body vybojoval a nadále si udržel vedení v MSFL. „Myslím si, že naše vítězství bylo zcela zasloužené, škoda jen, žezápas neskončil větším gólovým rozdílem,“ uzavřel Kamil Papuga.

Hlučín - Slovácko B 1:0 (1:0)
Branka: 17. Chlebek
Sestava Hlučína: Kosmál – Štýbar (85. J. Barcal), Bigdaň, Drozds, Daněk – Valášek, Kovář – Chlebek, Hanus, Žižka (90. Ondrušík) – H. Prokeš (78. M. Prokeš)

Žižka: Zápas jsme měli pod kontrolou

Přestože se hlučínští fotbalisté v sobotu do sítě rezervy druholigového Slovácka trefili jen jednou, zůstaly tři body doma, a tím i pojistka prvního fleku. „Bylo velmi důležité, že se nám podařilo vstřelit rychle vedoucí gól, který nás uklidnil. Hosté měli snad jen jednu šanci, jinak jsme to byli my, kdo kontroloval vývoj na hřišti,“ řekl po zápase domácí záložník Petr Žižka.

Byl to právě on, kdo měl prsty v jediné brance utkání. „Soupeř váhal s rozehrávkou, podařilo se mi vypíchnout míč a odcentrovat ho do vápna, kde ho kluci uklidili do sítě,“ komentoval gólovou situaci. Domácí fotbalisté se tak po trojkovém přídělu ve Frýdku- Místku dokázali rychle zvednout.

„Ve Frýdku jsme neodehráli špatné utkání, jenomže jsme neproměňovali šance. Klidně to mohlo skončit i 3:3,“ vzpomíná na týden starý duel levý záložník Samcova výběru a vzápětí dodává: „Je to jenom o gólech. V tomto směru pokulháváme, na koncovce je ještě zapotřebí zapracovat.“ Díky sobotnímu vítězství si Slezané upevnili vedoucí postavení v tabulce MSFL.

„Do sezony jsme šli s cílem hrát o první flek. Na nic jiného nemůžeme ani pomýšlet. Náš kádr má svou kvalitu, kterou musí umět na hřišti prodat,“ zdůraznil Žižka a doplnil: „Naši soupeři mají vždy proti nám o motivaci postaráno. Na trávníku to je cítit, ale ukázali jsme, že se i s tímto dokážeme vyrovnat.“ Vypadá to, že i sestava Hlučínských se stabilizovala.

Právě Petr Žižka v ní na začátku chyběl. V současné době ale patří k jejím základním kamenům, a to i přesto, že hraje na levém kraji zálohy, byť v minulosti jezdil pravou lajnu. „Nevadí mi, kde hraji. Jsem rád za trenérovu důvěru a budu hrát kdekoliv, pro mě je důležité, že hraji v základu,“ přiznal rychlonohý fotbalista.