Trenér Hlučína Petr Samec hýřil po zápase dobrou náladou.

„Máme za sebou velmi povedené utkání, a to jak výsledkově, tak co se předvedeného výkonu týká,“ rozplýval se Samec. „Baník jsme téměř k ničemu nepustili. Hráči plnili to, co jsme od nich vyžadovali,“ pokračoval Samec.

Do vedení poslal domácí již po šesti minutách Hynek Prokeš. O pár chvilek později se nůžkami prosadil Koubek. „To byla exkluzivní branka. Trefil to výborně, takové góly se hned tak nevidí,“ řekl Samec, sám bývalý excelentní kanonýr Baníku i reprezentace.

Hlučín poté chvíli zvolnil, brankář Kosmál ale nic zásadního řešit nemusel. „Ve druhém poločase jsme měli zase navrch. Po třech zahozených šancích upravil na 3:0 Pepa Valášek,“ doplnil domácí trenér.

Hlučínští tak do puntíku splnili roli favorita a již před posledním zápasem podzimu, který obstará jarní předehrávka s Blanskem, je jasné, že přezimují na první příčce.

„Hrajeme doma, povinnost nám velí vyhrát. Pokud tento duel zvládneme, můžeme být s podzimní částí spokojeni,“ uvedl Samec a dodal: „I když soutěž vedeme, vyhráno zdaleka nemáme. Ještě nás čeká polovina soutěže, na kterou se musíme dobře připravit.“

Tabulka MSFL po 15. kole.