Do umělé trávy klub v roce 2006 investoval dvanáct milionů korun, přičemž rovný milion přispělo také město. Nový trávník v současnosti vyjde na devět milionů. V Hlučíně tak chtějí podpořit dotaci, o kterou klub se chystá požádat Ministerstvo školství České republiky.

Příslušný dotační titul byl vypsán na začátku prosince, a aby mohl být Hlučínu přiklepnut, musela se žádost odeslat ještě během ledna.

„Fotbal hraje v hlučínském klubu 250 dětí, většina z nich je místních nebo z blízkých obcí. Proto jsem přesvědčen, že si finanční pomoc města na nový trávník zaslouží," poznamenal starosta Hlučína Pavel Paschek. Mimořádnou částku chce město v první fázi čerpat z obnosu 1,6 milionu korun, což je částka, jež byla v hlučínském rozpočtu schválena na podporu místního klubu.

Není vyloučeno, že by se tato cifra mohla v budoucnu ještě navýšit. „Jeden z návrhů, který na jednání zastupitelstva zazněl, je vzít část peněz získaných z poplatků za provoz výherních automatů. Výnos z nich totiž bude pravděpodobně vyšší, než předpokládá rozpočet," vysvětlovala hlučínská tisková mluvčí Ivana Gračková.

Na závěr jen dodejme, že klub podle podmínek musí z vlastních zdrojů uhradit 30 procent dotace, což dělá necelé tři miliony korun. Pokud vše půjde dobře, na novém umělém pažitu by se fotbalisté mohli prohánět už na začátku příštího roku.