„Musíme se vyvarovat zbytečných faulů na naší polovině. Vítkovice jsou silné v standardních situacích, je potřeba rychle obsazovat protihráče a nedat jim prostor k zakončení,“ nabádá své svěřence Samec. Hlučínští věří, že se jim konečně podaří vstřelit doma gól, neboť jejich poslední domácí vystoupení byla v tomto směru tragická.

Vzhledem k posledním duelům se dají také očekávat změny v domácí sestavě. Z karetního trestu se vrací Kopecký, připraven by měl být i Melecký. Vítkovičtí fotbalisté jsou na tom podobně jako Hlučín. Mohli v minulém kole potvrdit zisk bodů z venku a závěr soutěže si užívat. Místo toho prohráli doma s Duklou Praha a opět hrají o záchranu.

„Během týdne jsme si to rozebrali a nechybělo ani mytí hlav,“ vrátil se k poslednímu utkání trenér Vítkovic Alois Grussmann. V Hlučíně nečeká jeho tým nic jednoduchého. „Bude to derby, a navíc hodně vyhecované. Oběma týmům jde o hodně. Potřebujeme vyhrát, za jistých okolností bych bral i remízu,“ dodal Grussmann, kterému bude chybět asi jen útočník Fromelius.

(mao, rob)

Švrček věří, že Hlučín doma konečně zabere

Domácí zápasy se stávají pro hlučínské fotbalisty doslova noční můrou. Nejen že nejsou schopni vstřelit gól, poslední dva zápasy dokonce prohráli.

Naposledy selhala Samcova parta před týdnem, kdy v sobotu přenechal tři body Severočechům z Ústí nad Labem. Ti tak přiživili svou naději na záchranu. „V minulém utkání jsme zklamali jak diváky, tak sami sebe. Ten zápas jsme prohrát neměli. Měli jsme snad čtyři gólovky, bohužel nic nám tam nespadlo.“ přiznává skleslým hlasem opora hlučínské defenzivy Roman Švrček.

„V týdnu jsme pracovali na nápravě. Čeká nás velmi důležitý zápas s Vítkovicemi, který musíme zvládnout,“ podotýká hlučínský stoper. Pokud se tak nestane a tři body poputují do Ostravy, ocitnou se Slezané nad sestupovou propastí. „Tohle nesníme připustit. Věřím, že vyhrajeme a výrazně se tak od sestupových příček odpoutáme,“ vidí sobotní derby Švrček optimisticky.

Vzhledem ke zranění Sáblíka a karetnímu trestu Kopeckého se Hlučínu rozpadla defenziva. „Zkušenosti Radima Sáblíka určitě chybí, ale myslím si, že Bogdaň i Štýbar nejsou také špatnými fotbalisty. Nedáváme góly, to je náš nevětší problém,“ zdůrazňuje Švrček. Hlavním cílem domácích bude neinkasovat, a hlavně konečně vstřelit na domácím trávníku gól.

„Vítkovice nemají lepší tým než my. Musíme hrát hodně po stranách a věřím, že úspěch se dostaví,“ míní Roman Švrček, který varuje před ofenzivou soupeře. „Proházska, Schön a Pulkert to jsou hodně nebezpeční hráči. Na ně si musíme dát nejvíce pozor,“ poukazuje hlučínský stoper na největší ofenzivní zbraně Vítkovic.

(rob)