Domácí povzbuzení středečním vítězstvím v Zábřehu diktovali od prvních minut tempo hry na trávníku a v 12. minutě šli do vedení. Na kolmou přihrávku si naběhl Koubek a nekompromisní ranou nedal Štěpanovskému šanci – 1:0.

I další okamžiky prvního poločasu patřily domácím. „Byli jsme lepším týmem a dostávali se často před hostující branku,“ řekl hlučínský trenér Petr Samec. Jihlava se před uzdraveného Kosmála dostávala jen sporadicky. Největší nebezpečí pro Slezany znamenal Schneider.

„Pozorně jsme bránili. Soupeř se vlastně k ohrožení naší branky dostával pouze po standardních situacích,“ pokračoval Samec. I ve druhém poločase byl domácí celek aktivnější. Hynek Prokeš se neustále snažil zakončovat a měl prsty i ve druhé brance svého týmu.

V 50. minutě vrátil hlavou míč na Martina Hanuse a ten hlavičkou přidal druhý gól. Odchovanec ostravského Baníku se o pár chvilek později postaral i o třetí branku, když si naběhl na přihrávku Valáška a upravil na 3:0.

Domácí mohli pak své vedení ještě navýšit. Jenomže Štěpanovského nepřekonali, a to i přesto, že závěrečnou půlhodinu hráli přesilovku, neboť po druhé žluté musel předčasně pod sprchy Wasserbauer.

„Průběh zápasu jsme kontrolovali a zaslouženě dotáhli do vítězného konce,“ liboval si domácí trenér, který byl tentokrát nadmíru spokojen. „Kluci dnes předvedli velmi dobrý výkon. Pozorně hráli v obraně a aktivně v ofenzivě. Nemohu jim nic vytknout,“ pronesl jindy kritický Petr Samec.

V neděli jede se svými ovečkami na horkou půdu Znojma, kde čeká na Hlučín zápas podzimu. „Musíme se na něj dobře připravit a zvládnout ho,“ uzavřel Samec.

FC Hlučín - Jihlava B 3:0 (1:0)
Branky: 12. Koubek, 50. Hanus, 57. H. Prokeš
Hlučín: Kosmál - Štýbar, Bogdaň (88. D. Barcal), Drozd, Daněk – Kovář – Valášek, Hanus, H. Prokeš, Žižka (81. Ondrušík) – Koubek (71. Poštulka)