„Můžeme být spokojeni. Podzim nám vyšel jak výsledkově, tak i herně. Až na utkání v Olomouci jsme výrazně nepropadli,“ pochvaluje si kouč Hlučína Petr Samec. „Doma jsme neztratili ani bod, což je dobrou vizitkou. Třeba ve Frýdku jsme dostali trojku, i přesto nebyl náš výkon špatný, bylo to z naší strany hlavně o neproměňovaní šancí,“ vybavuje si druhou podzimní porážku Samec.

Hlučínští zatím nastříleli osmadvacet branek, což Samce jako bývalého vynikajícího útočníka těší. „Jsem hlavně rád, že se o vstřelené góly podělilo více hráčů, dokonce čtyři dali i obránci,“ poznamenal hlučínský kouč.

Na čele MSFL přezimuje Hlučín s pětibodovým náskokem, a to ho pasuje do role největšího aspiranta na postup, v klubu se ale drží zpátky. „O postupu nemluvíme. Žádný tlak na nás vyvíjen není. Chceme produkovat dobrý fotbal, bít se o špici a bavit naše diváky. Třeba se to ale během zimní přestávky změní a naše cíle se přehodnotí,“ míní Petr Samec. S tím by souvisely i změny v kádru.

„Stávající kádr podle mne na druhou ligu nemá. Musel by se doplnit, a to nejlépe již během zimy. Nechci ale zbytečně předbíhat,“ podotkl trenér Hlučína. Co se týče hráčských změn, tak těch se příliš očekávat nedá.

„Máme nějaké kluky vytipované, ale stejně jako v létě musím říci, že nechceme kvantitu, ale kvalitu,“ zdůraznil Petr Samec. Jisté je, že hostování z Dukly Praha končí Janu Daňkovi, to samé platí i o Jiřím Böhmovi, který se předčasně vrátil do ostravského Baníku.

„Slyšel jsem, že zájem je ještě o některé další naše hráče. Ale je to všechno na bázi jedna paní povídala. Naopak z hostování v Dolním Benešově se vrací Daniel Barcal, do tréninkového procesu se vrací po dlouhém zranění Radim Sáblík a také Marcel Melecký.,“ dodal trenér V letošním kalendářním roce bude Hlučín trénovat ještě dva týdny.

„Budeme využívat halu a také led v Bohumíně, kam chodíme každou středu hrát hokej. Poté dostanou hráči individuální plán a půjdou na dovolenou. Po Novém roce hned začneme se zimní přípravou,“ nastínil Samec, který v zimní pauze absolvovat soustředění a také minimálně osm přípravných utkání.