Hlučínský kouč Petr Samec byl nucen oproti domácímu duelu s Kroměříži udělat jednu změnu v sestavě. Zraněného brankáře Michala Kosmála nahradil mezi tyčemi Adam Kosmák.

„Michal měl problémy s břišním svalem. Do poslední chvíle jsme čekali, jak na tom bude, nakonec nastoupit nemohl. Šanci tak dostal Eda Kosmák a zhostil se jí výborně,“ uvedl trenér Hlučína Petr Samec.

Kroměříž, dirigovaná ze zadních řad zkušeným matadorem Jaroslavem Švachem, spoléhala hodně na nakopávané míče a rychlost Janči, který zadáky Slezanů pořádně proháněl.

„Soupeř se k žádným velkým kombinacím nedostával, avšak hra na nakopávané míče mu vycházela a my jsme se jí bohužel přizpůsobovali,“ kroutil hlavou Samec. Na rozdíl od předešlých duelů se Hlučínští do žádných velkých šancí nedostávali. „Báli jsme hrát, nevím ale proč. Náš výkon byl místy pořádně ustrašený,“ stěžoval si Petr Samec a dodal: „Jako bychom se báli míče.“

Co se týče střeleckých pokusů, tak těch ze strany hostů bylo jako šafránu. Snažil se Valášek, ale neuspěl, stejně tak ani centrované míče do pokutového území Kroměříže nenacházely adresáty.

„Stoprocentní gólovku jsme si nevypracovali. Domácí měli jednu, Kosmák nás podržel,“ podotkl trenér hostů. Bod nakonec bral. „Ono každý bodový zisk z hřiště soupeřů se počítá. Nyní nás čeká doma Bystrc, věřím, že se v tomto duelu vrátíme k naší hře, kterou jsme v předešlých zápasech praktikovali,“ uzavřel Samec.

Slavia Kroměříž - Hlučín 0:0
Hlučín: Kosmák – Štýbar, Bogdaň, Drozd, J. Barcal - Melecký - Valášek, Hanus, H. Prokeš (85. Chlebek), Koubek –Böhm(60. Žižka)