„Posily se budou odvíjet od toho, jak dopadne redukce kádru v pražské Slavii,“ řekl generální manažer Hlučína Lumír Kot. „Valeš, Javorek i Hošek by se nejspíše měli k nám vrátit,“ poznamenal spolumajitel FC Hlučín.

„Máme vytipované i mladé hráče z okolí, něco se nabízí i z Polska,“ doplnil Lumír Kot.

Ještě nedávno panovala v klubu, který se ve druhé lize zachránil na poslední chvíli, nejistota, zda bude tým druhou nejvyšší soutěž hrát, nebo se přihlásí do MSFL. „Rozpočet na následující rok máme pokrytý, schůzka na Slavii dopadla pozitivně,“ vydechl si Kot.

„Samozřejmě, že budeme i letos pracovat ve skromných podmínkách. Mladí hráči musí brát Hlučín jako přestupní stanici do velkého fotbalu. Těší mě naše práce s mládeží, je vidět, že jdeme správným směrem,“ řekl Lumír Kot.

Ve čtvrtek dopoledne ještě na tréninku nechyběla místní ikona Petr Zižka. Podle všeho to byl ale jeho poslední trénink s týmem. „Končí mu u nás smlouva, navíc je tady dlouho a my chceme dávat šanci mladým hráčům,“ poznamenal Kot.

Navíc Žižkovi uškodil i jeho negativní komentář v tisku k dění v klubu. „Věci se mají prát v kabině a ne na veřejnosti. Jeho výroky mě mrzely,“ přiznal Kot.

Hlučín během přípravného období čeká jedno soustředění a celá řada přípravných duelů. Ten první je na programu již dnes s Karvinou, další pak v úterý v Kravařích s ambiciózním slovenským týmem ze Senice.

„Na přípravu je poměrně málo času. Hráči měli sice dva týdny volna, ale ten druhý se už připravovali individuálně se sporttestry. První tři dny budou ještě volnější, od pondělka začneme klasický přípravný režim s dvoufázovými tréninky,“ poznamenal trenér Hlučína Václav Daněk.

Ke stávajícímu kádru řekl: „O jeho podobě ještě jasno nemáme. Já ale věřím, že brzy ho budeme mít pohromadě,“ přeje si Daněk.