Hlučína se přímo týká otázka bytí a nebytí v nejvyšší soutěži, proto byl cíl pro toto utkání vcelku zřejmý. „Ze zápasu jsme jednoznačně chtěli vytěžit tři body,“ prozradil předzápasové ambice prezident hlučínského klubu Milan Matýsek. A úvod střetnutí napovídal, že hlavní představitel Hlučínských nebyl daleko od pravdy. Hned po úvodním hvizdu se domácí ujali dirigentské taktovky a na mužstvo Teplic vyvinuli velký tlak. Bohužel pro Slezanky nastřelená tyč, špatně zakončený průnik Křečkové, při kterém šla sama na bránu, ani zmařený pokus Antalíkové branku neznamenaly. Gólový závan ucítili Hlučíňanky až ve 14. minutě, kdy se parádním způsobem z trestného kopu trefila staronová posila ze Sparty Praha Lucie Hlavenková.

Teplice se však nevzdaly a před půlhodinou hry vyrovnaly na 1:1. Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného stavu. Druhý poločas začal v podobném duchu jako ten první. Domácí tým se urputně snažil vstřelit gól. Ten si dokonce hosté vstřelili sami, ale lví podíl na něm měla opět Hlavenková. Vtu chvíli se zdálo, že by tři body mohly skutečně zůstat v Hlučíně, to by ovšem nesměla přijít jednašedesátá minuta a zaváhání hlučínské obrany, v němž slezské fotbalistky trestuhodně nechaly projít míč napříč vápnem, až k jedné z hostujících hráček, jejíž střela se následně zatřepetala v domácí síti.

Poměrem 2:2 také utkání skončilo. „O celém průběhu zápasu rozhodla úvodní patnáctiminutovka, ve které jsme nedokázali proměnit stoprocentní šance. Za stavu 3:0 by se přece jenom hrálo jinak,“ poznamenal Milan Matýsek.

1. DFC Hlučín vers. FC Teplice 2:2 (1:1)

Branky Hlučína: 14. Hlavenková, 50. vlastní

Sestava Hlučína: Studená – Káňová (75. Sýkorová), Parmová, Bláhová, Macháňová – Hlavenková, Schwarzerová (85. Mokrošová), Antalíková, Stanjurová – Steffková, Křečková.

(dus)