Slezanky měly z duelu obavy, jejich trenér Feschukov řešil problémy se složením sestavy. Zranění některých hráček navíc umocnila nemoc brankářky Krömrové a mezi tyče musela Antalíková.

Hlučín vstoupil do utkání aktivněji a během prvních patnácti minut se dostal několikrát do slibných možností, ale nedokázal je proměnit. V 16. minutě poprvé vystrčil růžky Hodonín. Střelu jedné z hráček zaskakující brankářka Antalíkova neudržela a Bláhová dorazila balon do sítě.

Vyrovnání nenechalo na sebe dlouho čekat. O čtyři minuty později si přihrála Křečková Hlavenková a hostující kanonýrka mířila přesně – 1:1. Ve druhém poločase favorit z Hlučína ještě více zabral a v 60. minutě byl za to odměněn vítěznou brankou.

Hlavenková kopala rohový kop, brankářka míč podběhla a Bláhová se nemýlila – 1:2. Hostující tým již své vedení nepustil, ba naopak, mohl ho ještě navýšit. Aktivní Hlavenková a po ní i Schwarzerová úspěšné nebyly.

„Očekávali jsme tuhý boj o první místo, ale dočkali jsme se jen zklamání. Soupeř se od prvních minut nesnažil hrát fotbal, bylo to jen velké divadlo. Hrály na čas, kouskovaly hru, filmovaly a provokovaly naše hráčky.

Pozadu nezůstal ani realizační tým Hodonína, který neustále častoval hlučínskou střídačku i rozhodčího slovy, které se tady nedají prezentovat. Jsme znechuceni jejich přístupem, ale o to štastnější, že máme tento zápas za sebou, vezeme si tři body, které nás dostaly do čela tabulky,“ ohlédl se za vítězným utkáním hlučínský prezident Milan Matýsek.

Hodonín - DFC Hlučín 1:2 (1:1)
Branky: 16. Bláhová – 20. Hlavenková, 60. Bláhová
Hlučín: Antalíková – Piskunova, Sýkorová, K. Káňová, Bláhová, L. Schwarzerová, Mikolajská, Spacírová, Hlavenková, Křečková, Marková

Vyhrála i divizní rezerva

Do vítězného konce dotáhla svůj zápas v Moravskoslezské divizi i hlučínská rezerva. Ta dokázala vyhrát ve Stachovicích nejtěsnějším rozdílem 1:2.

Hlučíňanky si vytvořily zásluhou Antalíkové a Markové v prvním poločase dvougólový náskok, který již nepustily. Domácí celek dokázal už jen snížit na konečných 1:2. Víc musoupeř nedovolil.