Favorit z metropole začal velmi vlažně. Již ve druhé minutě utekl balon stoperu Vorlovi, Václav Mozol využil jeho zaváhání a přízemní ranou k tyči udělal z brankáře Rady statistu. „Upozorňoval jsem hráče, aby se plně koncentrovali na vstup do utkání. Bohužel nastal pravý opak,“ zlobil se trenér hostů Luboš Kozel.

Hlučín se v další fázi zápasu odmlčel, čímž se odkryl prostor pro Pražany. Obrovskou možnost měl na kopačce Šmíd. Po standardce k němu doputoval odražený balon a z voleje Hampla dost protáhl. Během čtyřiatřicáté minuty už svítil na ukazatelích stav 1:1. Agilní Svatonský pronikal ze strany do vápna, v němž podle posouzení rozhodčího fauloval Cverna. Exekutor Pavel Hašek z penaltového puntíku se pak nemýlil. Když k odchodu do kabin chyběla asi minuta, málem zařídil druhou hlučínskou branku opět Václav Mozol. Hlavičku však umístil několik centimetrů vedle Radovy tyče.

Patrně klíčový okamžik přišel na řadu chvíli po hodině hry. Při jednom ze závarů zahrála obrana Hlučína malou domů a Dukla kopala standardku z bezprostřední blízkosti. Hašek ovšem hradbu těl před sebou nepropálil. „Takhle zkušení fotbalisté musí podobnou šanci proměnit,“ hořekoval Luboš Kozel. V průběhu osmašedesáté minuty se šestice neznámých mladíků vydala unést vlajku fanoušků Dukly. Potom, co podezřelá skupina i s kořistí zmizela ze stadionu, nechal rozhodčí pokračovat.

Domácí čekali na soupeřovu chybu a spoléhali na brejky. Tato taktika se vyplatila. V devětašedesáté minutě přistrčil Žondra Bartošákovi, jehož neuhlídal tristně bránící Vorel a pod padajícím Radou dával hlučínský forvard na 2:1. Hosté v závěru zkoušeli vše vrhnout do útoku. Hráli pouze na tři obránce, ale vyjma Přeučilovy a Hanouskovy střely nic kloudného nevymysleli. Naopak gólovou pojistku mohl přinést únik Bartošáka, ale balon šel nad břevno. Hlučín se tak radoval z cenného a hlavně nečekaného vítězství nad lídrem druholigové tabulky.

„Během týdne jsem klukům jasně říkal: Kdy budete mít šanci si zahrát téměř s prvoligovým mužstvem? Víme, že Dukla je tým, který se snaží hrát fotbal. Žádné bezduché nakopávání tolik typické pro některé celky druhé ligy. To nám sedělo. Celkově nadprůměrný druholigový duel,“ resumoval na pozápasové tiskové konferenci kouč Hlučína Jiří Bartl. „Jsem hrubě nespokojený s výkonem i výsledkem. Musím soupeři pogratulovat k zaslouženým třem bodům,“ připojil Luboš Kozel.

Hlučín – Dukla Praha 2:1 (1:1)
Branky:
2. Mozol, 69. Bartošák – 34. z pen. Hašek. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Večeřa. Žluté karty: Hampel, Hrtánek, Žondra – Šmíd, Vrzal. Diváků: 782.

Hlučín: Hampel – Štefek, Bogdaň, Pavlík, Cverna – Bartl, Motal (84. Hanus), Hrtánek, Mozol (80. Ondrušík) – Koubek (46. Žondra), Bartošák
Dukla Praha: Rada – Hašek, Vorel, Šmíd, Vrzal – Gedeon – Svatonský (75. Pázler), Šiml (66. Přeučil), Hanousek, Berger (84. Pospíšil) – Jirouš