Ženský celek totiž v minulém ročníku spadl z nejvyšší soutěže a obratem by se rád vrátil zpět. Napomoci tomu může tradičně kvalitní zimní příprava, kterou již mají hlučínské hráčky téměř za sebou.

„Nezúčastnili jsme se sice tolika halových turnajů jako v minulých letech, ale i tak si vážím medailových úspěchů, kterých jsme na těchto akcích dosáhli. Poslední si vezeme z polského Zabrze, kde náš tým vybojoval druhé místo. Podobně již dříve dopadl na osmnáctém ročníku Slezského poháru, jenž se hrál v Hlučíně,“ chválil prezident 1. DFC Hlučín Milan Matýsek.

Velkou výhodou může být i fakt, že Hlučíňanky během zimní přípravy narazily na hráčky z první ligy. „Velmi si ceníme i účinkování našich fotbalistek na mistrovsví ČR v sálovém fotbale žen. Po postupu z kvalifikační skupiny bojovaly s dalšími sedmi nejlepšími týmy z celé ČR. O to více si vážíme bronzových medailí z finálového turnaje mistrovství ČR, které holky přivezly v lednu letošního roku z Vodňan u Českých Budějovic.

I tam našly pouze jediného přemožitele, kterým nebyl nikdo jiný než pozdější vítěz celého mistrovství ČR – Chemcomex Praha, tým nabitý hráčkami Sparty a Slavie Praha, jež jsou povětšinou i našimi reprezentantkami,“ dodal hlavní funkcionář hlučínského celku. Ten rovněž vidí velkou perspektivu v mladých nadějích 1. DFC. „Naše mladé hráčky, které se dočkaly krásného třetího místa na mezinárodním halovém turnaji v polském Kietrzi, nezůstaly pozadu.

Nejmladší hlučínské fotbalistky jsou po podzimu jen bod za vedoucím Slováckem a doufáme, že se úspěšně poperou o jediné postupové místo na finálovém turnaji mistrovství ČR,“ přidal pár postřehů Matýsek a v globálu ještě zhodnotil zimní přípravu a odhalil i cíle pro jaro:

„Zima pro nás byla opět ve znamení úspěchu a teď už se pomalu připravujeme na jarní část soutěží. Všechny týmy určitě budou chtít dosáhnout co nejlepšího výsledku. Jako prvořadý cíl jsme si však stanovili udržet první místo v Moravskoslezské fotbalové lize žen, kde nás na jaře ještě čeká 11 těžkých zápasů.

Lze očekávat, že všechna další mužstva se budou snažit na náš celek vytáhnout, a proto nemůžeme podcenit ani jediné utkání. Potřebujeme každý bod. Pokud se podaří dotáhnout soutěž do vítězného konce a já věřím, že ano, pak se určitě chceme vrátit mezi elitu ČR.

Vše bude samozřejmě záležet i na financích, protože náklady rok od roku stoupají a my se chceme vrátit do 1. ligy dostatečně zajištění, abychom se mohli soustředit hlavně na výkony a výsledky.“

(dus)