Týmů se do turnaje, jenž se konal v sobotu 27. prosince, přihlásilo hned deset - Sedliště, Suché Lazce, Pustá Polom, Polanka nad Odrou A, VOKD Poruba, Bílovec, Petřvald, Polanka nad Odrou B, Fulnek, FC Hlučín ml. Dorost. Celá desítka zúčastněných byla rozdělena do dvou skupin. V té své zvítězil Hlučín před pořádající Polankou a v semifinále narazil na Petřvald.

Ten nedostal pražádnou šanci a odešel poražen jasně 3:0. Ve druhém semifinálovém klání nestačila Polanka na Fulnek, a tak se ve finále střetli hlučínští dorostenci s přemožitelem domácí Polanky, která v souboji o třetí místo přehrála až na penalty Petřvald a došla si pro bronz. Hlučín bohužel závěrečný zápas turnaje nezvládl a podlehl Fulneku 2:4.

Trenér Josef Bartoš byl s druhým místem spokojen: „Myslím, že jsme na turnaji zanechali výborný dojem. Hlučín předváděl dobrý fotbal založený na kombinační hře s rychlým přechodem do útoku. Nemusíme smutnit druhé místo je taky super.“

Hlučínský celek však přece jen získal jedno prvenství. Patrik Koval byl vyhodnocen jako nejlepší hráč celé akce. „Jsem velice překvapen, že v tak silné konkurenci starších borců, co tady hráli, jsem toto ocenění obdržel právě já. Za tuto cenu bych rád poděkoval všem svým spoluhráčům,“ komentoval Koval.

Výsledky FC Hlučín

Základní skupina: FC Hlučín - Polanka 3:1. Branky Hlučína: Gellner, Halfar, Kula
FC Hlučín - Bílovec 3:0. Branky: Halfar, Gašparik, Havlík
FC Hlučín - Sedliště 5:1. Branky Hlučína: Mac, Bačo 2, Gellner, Koval
FC Hlučín - VOKD Poruba 1:2. Branka Hlučína: Bačo

Semifinále: FC Hlučín - Petřvald 3:0. Branky: Koval 2, Gellner

Finále: FC Hlučín - Fotbal Fulnek 2:4. Branky Hlučína: Koval 2

Vedle fotbalových povinností si hlučínští mladíci vyzkoušeli, jaké to je na ledě, když hráli hokej na zimáku ostravské Sarezy.

(dus)