Svěřenci Pavla Hajného vyhráli 2:1, ovšem domácí tým se cítil poškozen.

Zkraje druhé části přišel moment, o němž se bude v Zábřehu asi ještě hodně dlouho diskutovat. Sudí Býma ve spolupráci s asistentem totiž domácím neuznali s velkou pravděpodobností zcela regulérní gól. Zábřehu se totiž po standardní situaci podařilo vyrovnat.

Hlavní sudí Býma sice nejprve trefu Zábřehu potvrdil, jenže po konzultaci s pomezním Lakomým své rozhodnutí pro údajný ofsajd změnil i přesto, že jeho kolega žádný prohřešek proti pravidlům předtím nesignalizoval.

„Náš neuznaný gól? Situaci bych nechtěl hodnotit. Kdo na zápase byl, udělá si o tom obrázek sám,“ reagoval rezignovaně domácí kouč Jiří Balcárek.

Zábřeh pak Vodákem vyrovnal, Hlučín pak Zelinkou vstřelil vítěznou branku. O případné naděje na zvrat Zábřeh přišel v 64. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Svozil.

Zábřeh ale srazily na kolena také vlastní chyby, což potvrdil i trenér Balcárek: „Bohužel, když si oba góly dáme prakticky sami, je těžké myslet na úspěch.“ Vedení třetiligového klubu podalo proti výkonům sudích stížnost, která se bude řešit v komisi rozhodčích. Někteří vidí za tímto výsledkem osobu bývalého ligového arbitra Lubomíra Pučka, který je v posledních měsících pravidelným divákem na všech mistrovských zápasech druholigového nováčka.

Bývalý sudí po ukončení profesionální kariéry pracoval ve Slavii, jejíž farmou právě Hlučín od léta je.

Internetový server idnes.cz navíc spekuluje nad další pikantností, že sudí Býma měl trávit společně s Pučkem dovolenou na Kanárských ostrovech. „Nemám s panem Pučkem nadstandardní vztahy,“ uvedl Býma a informaci, že by měli spolu trávit dovolenou, popřel.

Nicméně Puček si na setkání u moře s Býmou přece jen vzpomněl. „V nějakém letovisku jsme se potkali, ale byla to náhoda,“ řekl sice Puček pro idnes.cz, ale jakékoliv obvinění odmítá:

„Vím, že se o mně povídají hrůzostrašné příběhy, ale jen málo je pravda. Nejsem anděl, ale tady mám naprosto čisté svědomí.“