Jak by také ne. Osm zápasů v řadě bez ztráty jediného bodu lidově řečeno posadí na zadek i hodně pesimistické borce. Hněvošický tým zkrátka vyplenil každé hřiště, kam přijel, a obec se vezla na obrovské vlně fotbalové euforie.

V závěru však týmu tak trochu došel dech. „Povedl se nám vstup do sezony. Prvních osm zápasů jsme vyhráli, což bylo pro nás, a zejména pro naše fanoušky nevídané. Konec podzimu už tak dobrý nebyl.

Jednak už na nás byli soupeři lépe připravení a někde se také ztratila i sportovní forma a štěstíčko, které je rovněž pro dobré výsledky třeba,“ hodnotil trenér Hněvošic David Křempek.

„Kdo by byl býval před sezonou řekl, že budeme po podzimní části soutěže třetí, a to jsme ještě do posledního podzimního kola vedli tabulky. Určitě spokojenost.“

Průběžně třetí celek tabulky může těžit ze svého výborného kádru. Navíc vhodně posílil už v minulém ročníku. „Máme velice mladý kolektiv s perspektivou do dalších sezon. Žádné velké změny neplánujeme. Soupisku jsme doplnili o staronové tváře v uplynulé sezoně. Jedná se o Radka Konečného, Marka Stříbného a Marka Kotziána.

Tehdy jsme získali i dva novice Artura Durdu a Mateusze Dominika,“ poukazoval dále hněvošický stratég.

I v Hněvošicích již existuje předběžný plán zimní přípravy. „Začne 9. ledna. Na pondělí a sobotu připadá nabírání fyzické kondice na hřišti a v lesích z okolí Hněvošic. Středa se ponese ve znamení tréninků v tělocvičně. Několik se jich nejspíš bude konat i na umělé trávě.

Chystáme se pořádat i druhý ročník našeho zimního turnaje. Oslovili jsme osm klubů. Konkrétní termíny prozatím neznáme,“ podotkl trenér David Křempek a v závěru se rozhovořil o ambicích pro jarní část soutěže:

„Chceme hrát krásný útočný fotbal pro diváky a mít štěstí na férové rozhodčí, které nás v závěru podzimu opustilo. Naše ambice se odvíjejí dle umístění po podzimní části. Když už jsme tak vysoko, určitě se popereme o přední pozice.

Ovšem pokud se v konečném účtování umístíme na lepším než desátém místě, tak bude předsezonní cíl splněn.“

Na fotografii:
Horní řada zleva: Jan Stříbný, Roman Droppa (vedoucí mužstva), Daniel Švan, Zdeněk Vrána, Jan Droppa, Roman Gargoš, Marek Stříbný, Pavel Ševior, Miroslav Buchta (hrající trenér), Radek Konečný, Radek Buchta, David Křempek (trenér)
Dolní řada zleva: Patrik Latka, Marek Poštulka, Jiří Černín, René Buchta, Marek Kotzián, Artur Adam Durda, Mateusz Dominik, Jan Černín

Petr Dušek