A jeho slova se začala do puntíku naplňovat. Hosté začali lépe, vycházeli ze zabezpečené obrany a svého soupeře přehrávali. Ve dvacáté minutě se k odraženému míči v pokutovém území Heřmanic dostal útočník Gargoš a z otočky prostřelil domácího gólmana.

Pak ale otěže zápasu převzali Heřmaničtí a stále více tlačili soupeře na jeho polovinu hřiště. Ale obráncům se za pomoci obětavé zálohy dařilo domácí výpady likvidovat. Minutu před přestávkou naopak utekl hradecký Gargoš, v pokutovém území byl stažen a sudí bez váhání nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Havelka.

Počátek druhého poločasu patřil opět hostujícímu Hradci. Neuběhly ani dvě minuty, na centr po rohovém kopu si naběhl agilní Gargoš a zajistil hostům tříbrankový rozdíl. Hradecké hráče toto vedení trochu ukolébalo a začali kupit chyby. Hned v padesáté minutě využili Heřmaničtí nedorozumění mezi hostujícími obránci a zblízka se poprvé trefili do černého.

Za dalších pět minut to už bylo jen o jediný gól. Domácí hráč utekl po levém křídle. Všichni, včetně hradeckého brankáře Součka mysleli, že bude centrovat. Ale míč se překvapivě stočil k první tyči a zapadl do branky. Naštěstí hostujícím hráčům vycházely standardní situace.

Po zahrání rohového kopu nejvýše vyskočil Havelka a hosté vedli 4:2. Domácí však nechtěli prodat kůži lacino. Čtvrt hodiny před koncem využili chyby Součka, který špatně vyboxoval vysoký míč. Trefit prázdnou bránu už nebyl problém.

Hradečtí se však v závěru zápasu semkli a Heřmanice už prakticky k ničemu nepustili. Naopak sami měli ještě dvě slibné příležitosti, ale jak Pospěch, tak Černý nemířili přesně.

„Jsme rádi za tři body. Dáváme sice hodně gólů, ale taky hodně inkasujeme. Za poslední dva zápasy jsme dostali šest branek, takže nejsme nespokojeni s obrannou hrou. Vždycky dostaneme vlastními chybami soupeře do hry. Jako bychom znervózněli a pak hrajeme v křeči,“ ohodnotil výkon svého mužstva trenér Hradce Karel Štěpán.

Heřmanice – Hradec nad Moravicí 3:4 (0:2)
Branky: Janda 2, Michalák - 20. Gargoš, 44. Havelka (pen.), 47. Gargoš, 60. Havelka
Sestava: Souček – Eller, Reichel, Levica, Černý O. – Martiňák, Schreier, Pospěch (75. Hlaváč), Černý J., Havelka – Gargoš