Utkání začalo pěkně svižně a první gól viděli přítomní diváci již ve druhé minutě, když si centr z trestného kopu srazila do své sítě hostující obrana. Od inkriminovaného okamžiku uplynulo sotva deset minut a bylo to o dvě branky. Gargoš zpětně na prsou sklepl míč pro nabíhajícího Ondřeje Černého, který pálil z první přímo do šibenice.

I v dalších chvílích měli domácí herně navrch. Vytvořili si totiž dvě velké příležitosti, jež dost zaváněly gólem. Gargoš nejprve v dobré pozici pálil těsně vedle a pak Havelka jen o fous nedoběhl centrovaný balon.

„První půle se nám nadmíru vydařila. Dá se říci, že hosty jsme takřka k ničemu nepustili,“ předeslal trenér Hradce Karel Štěpán. Druhý poločas nabídl naprosto odlišný obrázek hry. Štěpánkovice přidaly na obrátkách, začaly víc běhat a rázem to byly právě ony, kdo diktoval zápasové tempo.

Kýžené ovoce v podobě vstřeleného gólu se dostavilo v 81. minutě poté, co se Grigarčík trefil hlavou po centru z přímého kopu. O chvilku později dokonce mohlo být vyrovnáno. Oblouček Wankeho dosedl až na břevno a Štěpánova družina byla hodně ráda za to, že při tomto pokusu se třásla jenom branková konstrukce.

Nicméně poslední slovo patřilo stejně Hradci nad Moravicí. Jiří Pospěch společně s jedním spoluhráčem podnikli přečíslení dvou na jednoho. Bratr slavnějšího Zdeňka Pospěcha, hrajícího za dánskou Kodaň, se následně zřítil k zemi společně se štěpánkovickým brankáře, jenže se stačil včas oklepat a dorazil na konečných 3:1.

„Nedokáži si vysvětlit, z jakých příčin jsme ve druhém poločase nepředváděli naši hru. Možná nám výsledek 2:0 po úvodní části stoupl do hlavy, ale každopádně Štěpánkovice najednou byly lepším mužstvem. Naštěstí máme kvalitní lavičku náhradníků, takže se nám určitými střídáními podařilo změnit rytmus hry,“ prozradil Karel Štěpán.

„Štěpánkovice nastoupily do zápasu trochu zakřiknutě. Nevím, jestli to bylo přílišným respektem ze soupeře… Každopádně ve druhém poločasu jsme byli lepší a vytvořili si i několik příležitostí. Bohužel se nám je již nepovedlo proměnit. Dle mého názoru bychom si bod za předvedený výkon zasloužili,“ prohlásil sekretář a obránce Štěpánkovic Michal Benek.

Hradec nad Moravicí - Štěpánkovice 3:1 (2:0)
Branky: 2. vl., 11. O. Černý, 91. J. Pospěch – 81. Grigarčík
Sestava Hradce: Souček – Besta, Reichel, Lebica, Kuděla (90. Ptáčník) – J. Černý, Schreier, Havelka (60. Eller), Martiňák (65. J. Pospěch), O. Černý – Gargoš
Sestava Štěpánkovic: Novák – M. Benek, Tomíček, Kretek, Baránek – Wanke, Heider, Hrbáč (85. D. Benek), Grigarčík – Harazim, Václavík (70. Jurček)

(dus)

Tabulka I.A třídy po 11. kole.