Hradec dirigovaný zkušeným Schreierem již do prvních minut diktoval hru. Ve 3. minutě pálil Ondřej Černý do tyče Fišerovy branky. Tuhle šanci ještě domácí ustáli, další už ale ne. Petr Martiňák proměněnou penaltou otevřel skóre.

„Dal ji ale se štěstím, na míč jsem si sáhl,“ řekl naštvaně domácí gólman Fišer, který brzy lovil míč ze své sítě. Hradec podnikl brejk a Jiří Pospěch pokořil opavského gólmana podruhé. Druhá branka jakoby hradecké ukolébala. Slavia přidala a po chybě Kuděly ve 45. minutě skóroval Fajkus, jenž zužitkoval dlouhý nákop.

„Polevili jsme v koncentraci. Tohle by se stávat nemělo. Domácí se dostali zpátky do hry,“ hněval se hradecký kouč Karel Štěpán. Hradečtí se ještě v úvodu druhé půle chvíli hledali, poté již ale převzali otěže duelu do svých rukou. Měli několik šancí, ať už Pospěch nebo Černý, ani jeden na Fišera ale nevyzrál.

Přesto se nakonec dočkali hosté třetího gólu. Po centru z pravé strany přenesl Pospěch hlavou míč na Ondřeje Černého a ten hlavou upravil na konečných 1:3. „Hráli jsme špatně. Hradec nás školil ve všech herních činnostech a zaslouženě vyhrál,“ přiznal sportovně brankář Fišer.

Hradecký lodivod Karel Štěpán mohl být spokojen. „S hrou až na závěrečnou pasáž prvního poločasu jsme spokojeni. Diktovali jsme tempo hry. Nyní nás čeká další střetnutí se Slavkovem, ve kterém musíme tyto tři body potvrdit,“ řekl Štěpán.

Slavia Opava – Hradec nad Moravicí 1:3 (1:2)
Branky: Fajkus – P. Martinák, J. Pospěch, O. Černý
Sestava Slavie Opava: Fišer – Stoniš, Jedlička, L. Haas, Moc (22. Mařádek, 73. Kovalski) – Chmel, Babic, Stareček, Philipp - Fajkus, Otýpka
Sestava Hradce nad Moravicí: Souček – Besta, Reichel, Lebica, Kuděla – O. Eller (70. Havelka), Schreier, J. Černý O. Černý, P. Martiňák – Pospěch (89. Ptáčník)

Michal Schreier, nová posila

Výraznou posilu do záložní formace získal účastník I. A třídy z Hradce nad Moravicí. Na spolupráci se domluvil s Michalem Schreierem, který prošel Opavou, Hlučínem, Dolním Benešovem a naposledy oblékal dres Města Albrechtic.

„Znám se s trenérem Poláčkem, který mě do Hradce chtěl již v minulosti. Domluvili jsme se až letos.“ usmál se Schreier. Před sezonou měl nabídky z divize a Rakouska, nakonec dal přednost Hradci.

„Studuji vysokou školu a nechci nikam daleko dojíždět. Bydlím v Opavě, do Hradce to mám pět kilometrů, navíc je zde skvělá parta a dobří trenéři. Věřím, že s tímto týmem máme na to, hrát v horní polovině tabulky,“ řekl Schreier.