BOHUMÍN – HRADEC NAD MORAVICÍ 3:4 (1:1)

Zápas začal pěkně zostra. Ve sedmadvacáté sekundě podnikli Hradečtí rychlý výpad na jejímž konci byl Ondřej Černý a hosté vedli 0:1. „Hra byla po naší brance vyrovnaná. Ani jeden z týmu nevyčníval,“ popisoval jeden z hradeckých koučů Rostislav Poláček. Ve 40. minutě přišla druhá změna skóre. …vystřelil do šibenice a Souček byl bez šance.

Na řadu přišel druhý poločas, a to byla opravdu jízda. Nejdříve si vybral slabší chvilku hostující gólman Souček a Bohumín vedl 2:1. „Po inkasované brance jsme otevřeli hru a snažili se vyrovnat, bohužel domácí nás potrestali třetí brankou. Prostě my jsme hráli fotbal, domácí dávali branky,“ pokrčil rameny Poláček. Na ručník jeho tým ale zralý nebyl. „Hráči měli víru v obrat. Nezabalili to, a to bylo důležité,“ vyzdvihl své hráče trenér. Jiskřičku naděje vykřesal Müller, po přihrávce Besty snížil na 3:2. „Domácí očividně znervózněli. My jsme si vytvořili drtivý tlak, který přinesl své ovoce,“ vracel se k hektickému závěru Poláček. Nejdříve vypálil tvrdě Müller a bylo vyrovnáno, to probíhala devadesátá minuta zápasu. Hradec se očividně s remízou nespokojil. Ve druhé minutě nastavení vystřelil to z pravé strany Jakub Černý – 3:4, a Bohumín tak musel kalich hořkosti vypít až do dna. „Těžili jsme i z toho, že tým je dobře fyzicky připravený, navíc má bojovnou povahu. Je to náš druhý zápas, kdy jsme rozhodli brankou v poslední minutě. Na druhou stranu jsme měli i štěstí, které ale ke sportu patří,“ řekl na závěr hlavní kouč Hradce Karel Štěpán.

Branky: O. Gábor, D. Štverka, vlastní - Müller 2, J. Černý, O. Černý

Sestava Hradce nad Moravicí: Souček – Kuděla (67. Besta), Reichel, Doseděl, Glajďák – J. Černý, Schreier (46. Lebica), Režnar, O. Černý – Martiňák (63. Müller), Gargoš.