Svěřenci trenéra Davida Holoubka se utkají postupně se San Marinem, Finskem a Rumunskem. První dva zápasy odehrají čeští mladíci v Opavě, závěrečný duel s Rumunskem ve Frýdku-Místku. To bude jediný zápas ve Stovkách z celkových šesti. Závěrečný turnaj v roce 2024 pořádá Severní Irsko, které nemusí jako pořadatelská země absolvovat kvalifikaci. Základní fázi kvalifikace nemusí hrát Portugalsko. Do elitní fáze postoupí vždy první týmy ze všech třinácti skupin společně s nejlepším týmem na třetím místě.

Trenér Opavy Zdeněk Partyš.
Adam Rychlý hlásí návrat. Gólem zařídil opavskému béčku tři body

Na domovské hřiště se vrací opavský odchovanec Vojtěch Hranoš, který momentálně obléká dres pražské Sparty. Sedmnáctiletý útočník pravidelně nastupuje za druholigovou rezervu Letenských a v jedenácti zápasech se dvakrát zapsal mezi střelce. Mezi náhradníky figuruje i jméno opavského osmnáctiletého útočníka Josefa Blatného. Opavská stopa je také v realizačním týmu. Gólmany má totiž pod palcem bývalý brankář Slezského FC Opava Otakar Novák.

Fotbalové reprezentace U19Fotbalové reprezentace U19Zdroj: FK Frýdek-Místek

V nominaci má zastoupení i ostravský Baník. Trenér David Holoubek ukázal také na osmnáctiletého Michala Málka. Baník má zastoupení i mezi náhradníky, a to v osobě Davida Krupičky.