Trenér Petr Nesrsta již na konci podzimní části deklaroval, že jeho mužstvo nedozná velkých změn. Důležité bude, aby se uzdravily všechny opory, které laborovaly se zraněním.

„Ano, je tomu tak. Vezměte v úvahu, že celý podzim byli mimo hru Igor Janíček nebo Tomáš Trupl, což jsou základní články naší útočné hry. Druhý zmíněný se již v závěru úvodní poloviny sezony dostal na hřiště, a i přes tréninkové manko se uvedl dobrým způsobem. Ani s Igorem by neměl být problém.

Po operaci je v pořádku a v jarní části bude k dispozici. Ono je ale těžké cokoliv odhadnout, protože roli mohou sehrát i jiné faktory. Dalším navrátilcem je i Matěj Ondra, který byl takřka rok bez fotbalu,“ prohlásil Nesrsta.

Ten v týmu už mohl přivítat první posilu: „Zmíněným fotbalistou je stoper Filip Hrubý, jenž působil v Dolním Benešově a má dlouholeté zkušenosti s třetí ligou.

Získali jsme ho na hostování. I v obraně nás tlačila pata. Utkání jsme absolvovali neustále v obměněné sestavě, proto se třeba po boku Surového vystřídalo mnoho hráčů. Nyní by měla s příchodem Hrubého vzniknout kompaktní stoperská dvojice právě se Surovým.“

Háj ale v tuto chvíli monitoruje situaci kolem dalšího velice zkušeného hráče do středu obrany. Kouč hájeckého mužstva ale nehodlá rozhalit roušku tajemství a konkrétní jméno nechce zatím pouštět do éteru. Má k tomu své důvody. „Jedná se o fotbalistu, který si zahrál i ligu. Momentálně se o něj ale zajímají i jiné kluby, i když se ho neustále snažím přesvědčit. Uvidíme, jak vše dopadne.

Každopádně bych nechtěl být konkrétní, jelikož není zdaleka nic jistého,“ pokračoval hájecký kormidelník.

V Háji se na podzim potýkali s rozhozenou týmovou morálkou. Přece jenom mužstvu se nedařilo, což se muselo někde projevit. „Určitě to nebylo pro náš celek jednoduché. V předchozích letech se Háj nesl na vítězné vlně a byl zvyklý odehrát sezonu třeba ve dvanácti nebo třinácti lidech. Všechny góly stříleli Trupl s Janíčkem a letos se oba zranili.

Nastal tak problém. Mužstvo se muselo naučit i prohrávat. Tréninková docházka byla i kvůli tomu nevalná. Mé dlouholeté trenérské zkušenosti mi jasně říkají, že bez tréninků nelze soutěž, jakou je krajský přebor, hrát. Kvůli této záležitosti jsme měli poradu a doufám, že na jaře bude vše v pořádku,“ věří hájecký kouč.

Průběžně čtrnácté mužstvo tabulky krajského přeboru má samozřejmě detailně naplánovánu zimní přípravu. „O víkendu nás čekal Slavkov. Dále se utkáme s velice kvalitními soupeři, jakými jsou Jakartovice, Strahovice nebo Bohuslavice.

Na závěr zimního soustředění, které proběhne přibližně v polovině února v našich podmínkách, změříme síly i s Brušperkem hrajícím I. A třídu,“ uzavřel Petr Nesrsta.

(dus)