Jako první udeřily Ludgeřovice. Matýsek využil standardní situaci, a pořádně tak rozradostnil domácí fanoušky. „Bylo skvělé, že jsme dali rychlý gól, ale to, co se stalo potom, už skvělé nebylo. Naprosto jsme přestali hrát, nechápu to, je to již poněkolikáté v této sezoně,“ žehral nad nekoncentrovaností svých hráčů trenér Ludgeřovic Roman Divina.

Od té doby Jakartovice naprosto ovládly hřiště a svého soka zatlačily do kouta. Ve 25. minutě už bylo vyrovnáno. Satke se vydal po lajně dopředu a počkal si na spoluhráče z druhé vlny, kterému adresoval skvělou přihrávku, Kavan jí samozřejmě nepohrdl, a vyrovnal tak skóre utkání.

„Hodně jsme těžili z naší rychlosti, soupeř měl skvělé standardky a my jsme naopak pořádně proháněli obránce svou rychlostí při brejcích,“ prozdradil svůj taktický záměr trenér Jakartovic Zdeněk Knopp. A jelikož ani vyrovnání nedonutilo domácí k větší aktivitě, přišel druhý zásah do jejich sítě.

Opět to byla velmi rychlá akce s únikem a skvělým centrem, který našel osamoceného bývalého ligového harcovníka Luboše Knoflíčka, který poslal svůj tým do vedení. „O přestávce jsem musel střídat, protože kluci prostě nehráli to, co měli. Bohužel jsem taky zvýšil hlas. Byli jsme domácím týmem a prohrávali jsme, když se tohle stane, tak musí tým makat a bojovat, ale to jsme my nedělali,“ kritizoval výkon svých svěřenců trenér Divina, který také vychvaloval hráče soupeře, jmenovitě Satkeho a Knoflíčka, kteří se mu na straně soupeře zdáli nejlepší.

Střídání se nakonec opravdu vyplatila a Ludgeřovičtí začali, jak se říká, potit krev a svého soupeře pořádně přitlačili. Fanouškům se tento totální fotbal musel líbit. V 63. minutě, kdy střídající Kadlčík vyrovnával na 2:2.

„Nechtěl jsem ho tam posílat hned od prvních minut, protože jsem věděl, že ještě není úplně fit, ale jakmile přišel na hřiště, tak byl nejlepší,“ vychvaloval si svou šťastnou ruku při střídání Divina. Radost domácích však netrvala dlouho.

Po sedmi minutách už byl vyrovnaný stav minulostí a hosté šli opět do vedení. Satke se nadvakrát dostal k míči a nekompromisní střelou k tyči opět naklonil misky vah na stranu Jakartovic. Jenže domácí se snadno nevzdávají. Matýsek se rozhodl, že svůj gólový účet ještě rozšíří a opět po centru, tentokrát z levé strany, vyrovnal na 3:3.

Čas plynul a zdálo, že utkání skončí remízou, až přišla 87. minuta, kdy se Ludgeřovice dostaly do velké šance, kterou nakonec dokázali proměnit. Bohužel, pár vteřin poté, co začaly velké oslavy, zdvihl sudí prapor a rozhodl se, že gól neuzná. „Mával asi ofsajd, ale je to pro mě záhada, protože to byl regulérní gól a jeho neuznání překvapilo úplně všechny,“ konstatoval smutně trenér Divina, který jistě cítil, že mu nyní sudí ukřivdil.

Ludgeřovice - Jakartovice 3:3 (1:2)
Branky: 15. a 78. Matýsek, 63. Kadlčík - 25. Kavan, 40. Knoflíček, 70. Satke

Ludgeřovice: Žlab – Reiský, Fryč, Hanzlík, Fejerčák (80. Kolasa) – Kotlář (46. Gelnar), Klímek, Matýsek, Daniš – Gašpařík, Balgar (46. Kadlčík)
Jakartovice: Janech – Petr, Klimenko, Fiala, Hujík – Pusch, Kavan, Kratochvíl (70. Garba), Šupák – Knoflíček (80. Hořínek), Satke