Rádi bychom ohledně prvního poločasu utrousili nějakou zmínku, ale podle očitých svědků se absolutně nic zajímavého nedělo. „Naše akce byly nedotažené a dopouštěli jsme se mnoha chyb,“ hodnotil úvodní dějství trenér Mokrých Lazců František Marec.

Druhá pětačtyřicetiminutovka byla hodna podrobnějšího rozboru. „Neztráceli jsme tolik balon a hra nám šla o něco lépe. Bohužel opět bez šancí,“ pokračoval lazecký kormidelník. Naštěstí fotbalová božstva nebyla k přítomným divákům až tak krutá. Nějaké možnosti se přece jenom objevily.

První z nich měla na kopačkách letní posila Kaspřík, který se z úhlu hnal sám na gólmana, avšak hostující brankář útočníka Lazců vychytal. Zanedlouho si tentýž hráč zpracoval Garbovu přihrávku, ale bíloveckou svatyni vůbec netrefil. V šedesáté minutě se ale usmálo na domácí štěstí. Balon z Rozhonovy standardky dolétl až na hlavu Žurka, který vyskočil ze všech nejvýše a otevřel skóre.

Hosté ovšem neskládali zbraně a snažili se o vyrovnání, i když do devadesáté minuty zůstávalo jen u jednoho nebezpečného pokusu z přímáku. Na začátku nastavení však propadl míč až do lazecké šestnáctky a jeden z hostí upravil na 1:1.

František Marec ale měl z tohoto gólu poněkud smíšené pocity. „Podle mého této situaci předcházel faul na Žurka. Dost sporný moment,“ upozorňoval. Přesto přese všechno dostali domácí ještě dvě možnosti, aby vývoj utkání otočili na svou stranu. Střídající Čelůstka vypálil, bílovecký brankář s problémy vyrazil a dobíhající Garba z dorážky opět trefil gólmana, který tou dobou byl v poloze vleže.

„Během asi deseti vteřin dvě obrovské příležitosti. To běžela přibližně dvaadevadesátá minuta,“ kroutil hlavou kouč Mokrých Lazců František Marec a připojil své závěrečné resumé: „Celkově je remíza spravedlivá. Po zápase jsem hráčům říkal, že v době, kdy chybí do konce pár minut, by se jednobrankové vedení mělo uhlídat. Nedotáhli jsme i nějaké brejky. Takový je holt někdy fotbal.“

Mokré Lazce - Bílovec 1:1 (0:0)
Branka Mokrých Lazců: 65. Žurek
Mokré Lazce: Golinský – Hrubý, Chmel, Rozhon, Ciminga – Žurek, Holoubek, Adamčík (46. Novák), Garba – Kaspřík, Klekner (90. Čelůstka)

Petr Dušek