Vše podstatné se stalo v prvním poločasu. Od derby snad nikdo nečeká, že začne ve vlažném tempu, ale gól hned v prvním minutě rozhodně překvapil, zvláště, když se o něj postarali hráči hostí.

Vše začalo na kopačkách domácích, kteří se okamžitě po hvizdu vrhli do útoku, ale svou šanci v útoku neproměnili a podle pravidla nedáš, dostaneš se řídily Suché Lazce, které na nic nečekaly, a rychle rozehrály svou akci, když brankář Klapuch vykopl míč až za půlící čáru, Honěk míč skvěle zpracoval a skvělým centrem vybídl Pospíška ke skórování – 0:1.

Jenže po pár minutách už na fotbal neměl nikdo pomyšlení, když se rozhodčímu na pomezí udělalo nevolno a bylo potřeba přivolat rychlou pomoc. „Byl to nešťastný začátek, bohužel musela přijet sanitka, ale podle všeho už je mu lépe,“ komentoval nepříjemnou situaci trenér domácích František Marec.

Po čtvrthodině byla hra znovu zahájena a zdálo se, že tato vynucená přestávka hostům uškodila. Domácí začali více tlačit na pilu a v 10. minutě se dočkali vyrovnání, když Čelůstka hodil aut, který se s trochou štěstí dostal až k Žurkovi, a ten vstřelil svůj čtvrtý gól v sezóně.

Mokré Lazce stále hrály aktivně a vytvářely si řadu šancí, které nedokázaly proměnit. Nakonec se na ně přeci jen usmálo štěstí, když po Rozhonově akci zakončoval domácí Wojcik a domácí už vedli.

Ve 30. minutě byl gólový účet prvního poločasu dovršen. Nestárnoucí Martin Rozhon se nakonec gólu dočkal a poslal svůj tým do již velmi slibného vedení. Druhý poločas se nesl v duchu změn, když oba týmy nakonec využily všech střídání a pokusily se dodat své hře ještě trochu náboje.

Suché Lazce hrozily především ze standardních situací, kde využívaly své dominance ve vzdušném prostoru, a několikrát si tak vytvořily velmi dobré příležitosti završené jedním břevnem. Celkově však již druhá půle příliš nenadchla, což potvrzují oba trenéři:

„Druhá půle už šla kvalitou dolů, soupeř měl však skvělé standardky a těmi dokázal hrozit. Atmosféra byla vcelku dobrá, ale věřím, že kdyby byli hosté ještě ve hře a dařilo se jim lépe, tak by byli fanoušci slyšet ještě více,“ shrnul trenér domácích Marec.

„My jsme nějaké šance měli, ale neměli jsme potřebné štěstíčko, ale to se holt stává, nedá se nic dělat. Udělali jsme některé hloupé chyby, ale to jsou věci, které se mohou stát, zvláště, když máte mladé obránce. Nejvíc nás mrzí to, že jsme nedokázali po přerušení pokračovat ve své hře, příliš jsme se uklidnili a to nás stálo hodně,“ litoval trenér Sczur.

Mokré Lazce - Suché Lazce 3:1 (3:1)
Branky: 10. Žurek, 23. Wojcik, 30. Rozhon - 1. Pospíšek

Mokré Lazce: Golinský – Rozhon, Holoubek, Ciminga, Čelůstka – Klekner (46. Bober), Adamčík, Olšar (60. Nesvadba), Ječmének (78. Onderka) – Wojcik, Žurek
Suché Lazce: Klapuch – Macháček, Podešva, Havelka, Januščák (55. Kuba) – Kubík (50. Dluhoš), Hečko Petr, Honěk, Hájek – Pospíšek, Šlesinger (70. Kalmus)