I.A TŘÍDA: Souhrn 10. kola

Kraj – O zajímavé momenty ve víkendových zápasech I. A třídy nebylo rozhodně nouze. Třeba bohuslavičtí fotbalisté měli dobře rozehrané utkání v Bílovci. Dokonce vedli o dva góly, ale o náskok přišli, zahodili dvě penalty a nakonec prohráli.

19.10.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jan Ježdík

Polanka – Šilheřovice 6:1 (5:0)

Po čvrthodině utkání v Polance bylo o vítězi zápasu jasno. Domácí celek dal čtyři branky a slib kouče Polanky Lubomíra Adlera byl splněn. „Proti Šilheřovicím se pokusíme o absolutně ofenzivní fotbal. Uvidíme, co z toho vznikne,“ říkal před utkáním domácí stratég.

„Naše vystoupení v Polance vůbec nechápu. Doma v přáteláku s Baníkem udržíme nulu více než jeden poločas, ale tady jsme dostávali jednu branku za druhou. Chlapci tenhle duel nezvládli především v hlavách,“ zlobil se po utkání kouč Šilheřovic Rudolf Tesař.

„I přes mnohé naše přehmaty musím a chci domácím poblahopřát. Polanka hraje krásný kombinační fotbal plný pohybu,“ uzavřel trenér Šilheřovic.

Branky: 7. a 13. Cirkl, 1. Kaluža, 8. Vyležík, 27. Planka, 84. Pliska – 80. Dziak. Rozhodčí: Bednář – Klimek, Herda. ŽK: Cirkl (Polanka). Diváci: 200
Šilheřovice: Fiala – Novák, Jakubec, Volný, Sládek – Bittner, Roman Redzina, Ničman, Petr Redzina – Dziak, Bílek (64. Kulčár)

Štěpánkovice - Krásné Pole 2:0 (1:0)

Domácí fotbalisté měli zápas pod kontrolou od úvodních minut. Do vedení je poslal spílmachr Martin Sebrala. Krasné Pole se dostalo k výraznému ohrožení Volného branky jen v jednom případě, kdy útočící hráč hlavičkoval do břevna. Druhou branku vítězů přidal Benek, ještě před tím ale zahodil velkou šanci Smažík.

„Měli jsme po celé utkání navrch. Škoda, že se nám podařilo vstřelit pojišťovací branku dříve. S výsledkem i výkonem jsem ale spokojen,“ ohlédl se za utkáním kouč Štěpánkovic Radek Prasek.

Branky: 20. Sebrala, 65. M. Benek
Štěpánkovice: Volný – Heider, Procházka, T. Harazim (10. M. Harazim ), M. Benek, - D. Benek, Kurka, Sebrala, Liška (90. B. Benek) – Smažík, Lukovics (80. Václavík)

Ludgeřovice – Bolatice 1:0 (0:0)

Výstavní rána domácího Gelnara rozhodla o tom, že tři body zůstaly v Ludgeřovicích. „Chtěli jsme si přivést domů bod, ale kvůli naší chybě se nám to nepodařilo,“ smutnil trenér Bolatic Josef Kotík.

Na domácí straně panovala spokojenost. „Bylo to velice vyrovnané a bojovné utkání. O ten jeden gól jsme byli lepší,“ doplnil trenér Ludgeřovic Libor Fryč.

Branka: Gelnar
Ludgeřovice: Janoš – Gelnar, Fejerčák, Fico, Hanzlík – Kolasa (80. Reiský), Nagel, Horák, Beránek (87. Adamec) – Kadlčík (46. Sigmund), Gašparík
Bolatice: M. Bortlík – Kretek, Sněhota, Ballarin, Z. Duda – Kotík, Teplý, Vehovský, Balarin, Jašek – Florián (81. V. Duda)

Mokré Lazce – Slavkov 2:0 (2:0)

Prvních deset minut zcela určilo ráz tohoto utkání. Hosté inkasovali dvě branky a přišli o jednoho svého hráče. Král si za protesty vysloužil druhou žlutou kartu a musel do sprch. „Byl to hrozný vstup do utkání, který bohužel o všem rozhodl, pak už jsme se zlepšovali a ve druhém poločase jsme byli lepší, ale už nám to nebylo nic platné,“ zlobil se trenér Slavkova Tomáš Onderka.

Naopak František Marec si první minuty užíval: „Byli jsme hodně koncentrovaní, vlétli jsme na soupeře a dali rychlou první branku, pak jsme kopali penaltu a nakonec ještě museli hosté dohrávat o deseti hráčích, jen je škoda, že jsme toho nevyužili a nepřidali další góly.“

Branky: 2. a 5. Adamčík
Mokré Lazce: Golinský – Ciminga, Čelůstka, Rozhon, Hrubý (67. Novák) – Garba, Holoubek, Adamčík, Žurek (85. Kratochvíl) – Klekner (55. Muzička), Kaspřík
Slavkov: Holuša – Obludník, Cahel (75. Klement), Dušek, Bahr – Dietrich (70. Gavenda), Král, Honěk, Hruška (60. Kubín), Borunský – Malček

Bílovec – Bohuslavice 3:2 (1:2)

Velmi zajímavé utkání sledovali diváci v Bílovci. Bohuslavice šly do vedení díky trefě Heiduka. O pár minut později neproměnil za hosty penaltu Buchta, což nemuselo tolik vadit, jelikož po půl hodině hry se trefil Strýček. Domácí se nemohli dostat do zápasu a opět darovali hostům pokutový kop, kteří jej znovu neproměnili, tentokrát selhal Krupa.

„V prvním poločase jsme mohli vést klidně 5:0, ale zahazovali jsme příležitosti, a navíc jsme nedokázali proměnit penaltu. Já chtěl kopat jak tu první, tak tu druhou penaltu, ale Buchta i Krupa mě ujišťovali, že oni branku dají. Nepovedlo se,“ lituje hrající trenér Bohuslavic Tomáš Pohorelii.

Hosté však svých zaváhání hořce litovali, jelikož Bílovec ve druhém poločase hru vyrovnal, a podařilo se mu dokonce otočit skóre.

Branky: Darda, Malý, Dvořák - Heiduk, Strýček
Bohuslavice: Juchelka – Buchta, Hrubý, P. Kocián, Krupa – Štefek, Pohorelii, Sommer (J. Kocián), Heiduk (85. Paleta), Strýček - Dihel

Kobeřice – Velké Hoštice 2:3 (1:2)

Vývoj utkání nejlépe vystihují slova trenéra domácích Pavla Harazima: „Bylo to vyrovnané utkání, kde jsme však udělali 3 velké chyby a soupeř je dokázal trestat. Oni dávali branky velmi snadno, kdežto my jsme se na ně velmi nadřeli.“

Branky: Boček 2 – David 2, Čavera
Kobeřice: Stříbný – Halfar (10. Mrovec), Janík, Buchta, J. Stuchlík – Boček, Bitomský, Harazim, P. Stuchlík, - Hlavenka (60. Komárek), Čujek

Slavoj Bruntál-Vratimov 3:1 (2:1)
Branky: Raab, Hapka, Štalmach - Adámek

Roman Brhel, Petr Večeřa, František Géla, Martin Kardaš

19.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ASISTENT/-KA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Barbora Baštářová, e-mail: barbora.bastarova@simply-you.eu, SŠ vzdělání, pružná pracovní doba, nástup ihned nebo dohodou., Požadujeme dobré komunikační, organizační a analytické schopnosti, zodpovědnost, preciznost, příjemné vystupování, pozitivní myšlení, časovou flexibilitu, samostatnost.. Pracoviště: Simply you pharmaceuticals a.s., vítkov, Oderská, č.p. 2, 749 01 Vítkov 1. Informace: Barbora Baštářová, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ/KA NÁKLADNÍHO VOZIDLA - sk. C. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontakt: Ivo Buráň, 604 75 16 75, Požadujeme ŘP sk. C + profesní průkaz, čistý trestní rejstřík, praxe v řízení nákladního auta. Nástup možný ihned. Jedná se o rozvoz potravin v rámci Moravskoslezského kraje. Denní směny, výjezdy z Ostravy-Martinova.. Pracoviště: Ivo buráň, Werichova, č.p. 539, 747 14 Ludgeřovice. Informace: Ivo Buráň, +420 604 751 675. Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 23 000 Kč Mistři a příbuzní pracovníci v chemii, farmacii a potravinářství MANAŽER /-KA VÝROBNÍCH A BALICÍCH LINEK - MISTR /-OVÁ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Jana Kadová, tel.: 734 236 622 - volejte Po - Pá: 6:00 -14:30 hod., e-mail: kadova@semix.cz., Požadavky:, min. SŠ vzdělání; praxe na podobné (řídící) pracovní pozici min 2 roky; předchozí dobré výsledky ve Vašich dosavadních aktivitách (práce, brigáda, praxe); technické myšlení a přirozená autorita, schopnost improvizace; praxe v potravinářství výhodou; dobrá znalost práce na PC, znalost ekonomického systému Pohoda výhodou; zodpovědnost; spolehlivost; komunikativnost; samostatnost v rozhodování., Pracoviště Otice - Rybníčky, odměny za jubilea a odpracované roky, nástup 2/2019., o možnost vzdělávání a osobního rozvoje, Budete:, - řídit a organizovat svěřený výrobní úsek, plánovat výrobu, - vést zaměstnance, organizovat jim směny, kontrolovat docházku, - připravovat reporting, zpracovávat podklady pro mzdy podřízených, - kontrolovat dodržování ZP, pracovního řádu a ostatních vnitřních směrnic, - komunikovat s ostatními útvary divize a společnosti, - kontrolovat kvalitu procesů výroby i finálních výrobků spolu s manažerem kvality. Pracoviště: Semix pluso, spol. s r.o., Rybníčky, č.p. 338, 747 81 Otice. Informace: Jana Kadová, +420 734 236 622. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 13 500 Kč Provozní zámečníci, údržbáři PRACOVNÍK/-CE DO ÚDRŽBY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Slaninová Kateřina Bc., tel.: 604 662 555, životopisy zasílejte na uvedenou e-mailovou adresu, nebo na adresu sídla organizace. E-mail: socialni@ekipa.cz, ekipa@ekipa.cz, Náplň práce: drobné údržbářské práce, údržba a správa objektu. Předchozí praxe výhodou, časová flexibilita, samostatnost, spolehlivost, trestní bezúhonnost, zdravotní způsobilost. , Možnost zkráceného úvazku. Pracoviště Opava, nástup dle dohody. , Pohovory se zájemci budou realizovány průběžně. Zasláním materiálů o své osobě zájemce souhlasí s uchováním svých osobních údajů.. Pracoviště: Ekipa, z.s., Kylešovská, č.p. 818, 746 01 Opava 1. Informace: Kateřina Slaninová, +420 604 662 555.

Zápas 15. kola fotbalové FORTUNA:LIGY mezi SFC Opava a FC Baník Ostrava.
13 83

Opava vs. Baník: Při slezském derby policie zatkla 26 chuligánů

Sigma Olomouc - SFC Opava, 3. listopadu 2018
5 33

Opava sahala po výhře, má ale pouze bod

Opava držela krok v prvním poločase

Opava – Doposud neporažený celek letošní basketbalové Ligy mistrů z Tenerife se představil ve středu na opavské palubovce. Slezané drželi krok s týmem z Kanárských ostrovů v prvním poločase, nakonec prohráli 70:92. Trenér Petr Czudek postrádal marody Bujnocha, Dragouna a Zbránka.

Navrátilec do sestavy Václav Bujnoch: Generálka na Tenerife nám nevyšla

Opava - Tři zápasy byl nucen kvůli problémům s kolenem vynechat křídelník Václav Bujnoch. Návrat na palubovku mu nevyšel podle představ. Jeho Opava nečekaně prohrála s pražskými Vysokoškoláky 63:74. Rodák z Ostravy odehrál necelých devatenáct minut a zaznamenal šest bodů.

Joel Kayamba: Pro mě to byl zápas o život

Jeho forma graduje. Opavský záložník Joel Kayamba zářil i v nedělním domácím derby 15. kola FORTUNA:LIGY proti Baníku. Na vítězství 2:1 se podílel jednou brankou, kromě toho hodně zlobil ostravskou defenzivu.

Napětí mezi chuligány Baníku a Opavy: Proč se tak nenávidí?

Slezské derby mezi fotbalovými kluby SFC Opava a Baník Ostrava patří mezi nejrizikovější zápasy u nás a odpovídají tomu i mimořádná bezpečnostní opatření. V neděli v Opavě demonstrovala Policie ČR svou sílu a nepokoje v ulicích města ani na stadionu tentokrát nepřipustila.