Domácí začali od podlahy. Už v páté minutě zahrozil z trestného kopu Ondřej Pekárek, ale jaho pokus bruntálský gólman vytěsnil. Hosté odpověděli v desáté minutě, kdy nebezpečná střela jen těsně minula strahovickou svatyni.

Hned na to agilní Ondřej Pekárek našel Lhotského, ale i ten střílel těsně vedle. Pak se hra na dlouhé minuty uklidnila. Všechny útočné pokusy končily na hranici pokutového území. V sedmatřicáté minutě se poprvé blýskl domácí brankář Hranoš, když hostům zlikvidoval sólový únik.

Začátek druhé půle byl ve znamení nástupu hostů. Bruntálští se tlačili dopředu a vytvářeli si gólové příležitosti. Tu největší jim v padesáté minutě znovu zhatil Hranoš včasným vyběhnutím a pádem pod nohy. Pak se hra vyrovnala a ke slovu se opět dostali i domácí fotbalisté.

Půl hodiny před koncem dostal šanci ke střele Baranec, ale neměl dobře seřízená mířidla. Pak měli Strahovičtí sérii několika rohových kopů, ale žádný z nich se neujal. Okolo osmdesáté minuty tlak domácích gradoval. Kubjatko mohl skórovat, ale netrefil prázdnou branku.

Střídající Mrovec střílel zpoza beka, ale jeho pokus lapil gólman Bruntálu. Rozuzlení přinesla až poslední minuta. Kubjatko si potáhl míč a nebezpečně vystřelil. Míč se následně odrazil k volnému Mrovcovi a ten vstřelil vítězný gól.

„Je to naše první výhra v I.A třídě. Musím klukům hodně poděkovat,“ začal své hodnocení asistent trenéra a manažer Strahovic Josef Dombek.

„V prvním poločase jsme hráli trochu nervózně, na obou stranách bylo sice pár šancí, ale většina jich končila už v zárodku. Po přestávce přišlo z naší strany obrovské zlepšení. Vyvinuli jsme hodně velký tlak a prakticky jsme Bruntál k ničemu nepustili. A ten gól v poslední minutě byl jenom vyústěním naší herní převahy,“ doplnil Josef Dombek.

Strahovice - Bruntál 1:0 (0:0)
Branka: 90. Mrovec
Strahovice: Hranoš – Němec R., Nevřela J., Pekárek L., Lhotský – Hanzlík (65. Hluchník), Josefus, Pekárek O., Baranec (90. Obrusník) – Kubjatko, Němec J. (80. Mrovec)

Pavel Habram