První zlomový okamžik tohoto střetnutí nastal v rozmezí mezi 12. – 15. minutou. Právě v tomto úseku hry totiž dostal dvě žluté karty bolatický předstoper Hartoš, a putoval tak předčasně do sprch.

Bolatice ovšem měly v následujících minutách hry překvapivě navrch. Do slibné příležitosti se dostal ve 20. minutě hostující stoper Ceplý, ale nedokázal míč propasírovat do branky. O pět minut později již ale Hoštice prohrávaly. Sněhotův centr si totiž nešťastně srazil za záda vlastního gólmana Daniel Pluschke – 0:1.

Velké Hoštice se nedokázaly ani ve zbývajících minutách první půle zvednout, i proto byl stav po první půli stále příznivější pro soupeře. „Nedokážu si to vysvětlit. Naši hráči byli úplně mimo dění na hřišti,“ kroutí nevěřícně hlavou nad děním v prvním poločase předseda Velkých Hoštic Jan Směja.

Do druhé půle ovšem domácí vstoupili jakoby vyměnění. Na trávníku existovalo od 46. minuty prakticky jen jedno mužstvo. Veliké příležitosti ovšem nedali jak David, tak i následně Moch. Posledně jmenovaný dokonce ani nedokázal míč z bezprostřední blízkosti dorazit do prázdné branky.

V 65. minutě se však domácí konečně dočkali. Po chybě bolatické obrany se z krkolomné pozice dokázal přesně k tyči trefit Pěgřim – 1:1.

Velké Hoštice měly i nadále více ze hry, ale vítězný gól stále ne a ne přijít. Když se domácí nedočkali ani po velikém závaru v poslední minutě po rohovém kopu, kdy míč dokonce olízl břevno, rozdělily si oba týmy po jednom bodu.

„I kdybychom dnes hráli třeba 20 hodin, tak vítězný gól prostě nedáme. To, co jsme dnes nedali, to snad není možné,“ nebere si servítky domácí předseda Směja.

To bolatický kouč Tomáš Burián zářil spokojeností. „Bod je pro nás určitě zlatý. K remíze nám velikou měrou přispělo rovněž štěstí, neboť Hoštice měly místy velikánský tlak. Nicméně musím svoje hráče pochválit.

Hrát 75 minut v deseti, to je velice náročné zejména na fyzickou kondici,“ konstatuje na závěr hostující stratég.

Velké Hoštice - Bolatice 1:1 (0:1)
Branky: 65. Pěgřim – 25. vlastní D. Pluschke

Velké Hoštice: Šajer – M. Pluschke, Černín, Majer, Janecký – David, Čavera, Fus, Pěgřim – Moch, D. Pluschke
Bolatice: Bortlík – Florián, Ceplý, Z. Duda – Hartoš (15. ČK) – Balarin (70. V. Duda), Sněhota, Kurka, Boček – Kotík, Goldman