Na oba týmy čekal podmáčený terén, ale hratelný. „Hrálo se na těžkém terénu, ale trávník byl vyšší a míč se tak tolik nezastavoval v kalužích,“ řekl úvodem stěbořický kouč Jan Wollner.

První poločas bůhvíjak pohledný fotbal nenabídl. „První poločas patřil jasně domácím, my jsme spali,“ kroutil hlavou trenér Stěbořic. Druhá polovina první půle již byla ze strany hostujícího výběru lepší. „Hra se zlepšila, avšak šance na obou stranách nepřicházely,“ doplnil Jan Wollner.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. „Na těžkém terénu se toho moc vymýšlet nedalo. Kdo měl míč na svých kopačkách, tvrdil muziku a jak se říká „každý chvilku tahal pilku,“ pokračoval v rozboru zápasu Jan Wollner. V 70. minutě se v šestnáctce domácích objevil s míčem Vojtěch Gratza, obránce ho poslal zbytečně k zemi a kopala se penalta. „Faulovat nemusel, zbytečná, ale jasná penalta,“ podotkl trenér.

Tomáš Dietrich ji s přehledem proměnil. Vedení ovšem hostům dlouho nevydrželo. Na druhé straně přišel faul Kroupy a Stanislav Calek z trestného kopu vyrovnal. „I remíza by byla pro nás dobrá, přece jen každý bod zvenku se počítá,“ podotkl trenér Stěbořic.

Jeho tým nakonec bral body tři. Brankář Janetský udělal sedm minut před koncem dlouhý výkop, míč po chybě domácího stopera skončil na kopačkách Tomáše Dietricha, ten udělal kličku i gólmanovi a upravil na konečných 1:2.

„V závěru měli domácí ještě velkou šanci, avšak skvělý zákrok gólmana Janetzkého změnu skóre nepřipustil,“ vydechl si Jan Wollner a dodal: „Za dnešní zápas chci klukům poděkovat. S těžkým terénem se rvali statečně, navíc jsme udělali veledůležitý krok k záchraně.“

Břidličná - Stěbořice 1:2 (0:0)
Branky: Calek –T. Dietrich 2
Stěbořice: Janetzký – Holubec, Kokeš, Kroupa, Škobrtal – J. Fiedler, Paleta (58. Melecký), Osadník, Kokošek – T. Dietrich, Gratza