Začátek zápasu byl bleskový. Domácí König dostal přihrávku na hranici šestnáctky a bez dlouhého rozmýšlení vystřelil na branku svého soupeře a jen sledoval, jak se jeho pokus třepe v síti.

Rychlý gól domácí povzbudil a následujících dvacet minut ovládali hru, ale bohužel nedokázali toho využít k navýšení rozdílu. Levák se sice snažil střílet přesně, ale žádný jeho pokus gólem neskončil.

Po půlhodině hry padl další gól, ale tentokrát jej měli na svědomí hráči Dolní Moravice. Průnik po levé straně hřiště, přesný centr a ještě přesnější zakončení Valy do protipohybu brankáře – 1:1.

Výkon obou týmů v druhém poločase rozhodně příliš radosti nedělal, oba kluby bojovaly spíše o střed hřiště a šancí bylo opravdu málo. První větší měli v 78. minutě domácí, kteří se dostali díky Pospěchovi do pokutového území, následovala penalta. Tu s velkým přehledem proměnil Novák, který zamířil přesně k levé tyči a poslal svůj tým opět do vedení.

Hosté si ve snaze o vyrovnání vytvořili v závěru tlak, ale ten nepřinesl žádné ovoce, a když se nepodařilo Dolní Moravici vyrovnat ani po dvou standardních situacích, které většinou končily v hradbě těl nebo v náručí gólmana Josefuse, skončil zápas 2:1 pro domácí.

„Jsme šťastní, mohli jsme vyhrát i více, ale tlak jsme měli jen v prvním poločase, druhý poločas už byl více vyrovnaný a nebýt toho hloupého faulu, myslím si, že bychom dnes viděli remízový výsledek,“ komentuje výsledek trenér Luboš Graclík.

Chlebičov - Dolní Moravice 2:1 (1:1)
Branky: 1. König, 78. R. Novák – 30. Vala
Chlebičov: Josefus – Tihelka, Gabaj, Marčík, Holesch – P. Novák, R. Novák, Levák, König, Thomas (80. Ellek) – Pospěch (88. Šupík)

Petr Večeřa