Na začátek utkání je nutno uvést přímou řeč hlavního trenéra domácích Martina Krzikaly. „Kdyby zápas skončil 6:6, nikdo by se asi nemohl divit,“ prohlásil.

Tato stručná charakteristika tak trochu odhaluje, co se na hřišti dělo. Během prvních dvaceti minut hry si hosté vypracovali asi tři nebo čtyři stoprocentní šance, jenže ani jednu nedokázali dotáhnout do gólového konce. Pravidlo „nedáš dostaneš“ však platí vždycky a všude a nejinak tomu bylo i v sobotu v Darkovicích.

Pavel Vyletělek totiž zatáhl po pravé straně, odcentroval do vápna, kde už vyčkával Poštulka, aby vstřelil první gól utkání. Neuběhlo ani deset minut a síť se třepetala podruhé. Akce byla skoro totožná. Pavel Vyletělek opět z pravé strany poslal centr do ohně a Plaček se nemýlil.

V závěru úvodního dějství se ovšem jeden z hostí na hranici šestnáctky zmocnil míče a povedenou střelou vymetl šibenici. „Opravdu krásný fotbalový moment,“ chválil Martin Krzikala.

Druhá půle nejprve nabídla obrovskou chybu domácího záložníka. Jan Vyletělek asi ze třiceti metrů posílal malou domů, kterou však vystihl hráč Polanky, a nedal Malíkovi šanci. Darkovice ale nemusely zoufat. Vytvořily si totiž dvě čisté gólové příležitosti. Nejdříve po centru Kaluska z pěti metrů přestřelil bránu Plaček a poté neskončilo gólem ani sólo Pavla Vyletělka téměř přes celé hřiště.

„Postupovali ve dvou. Kdyby Pavel nahrál Voldánovi, mohla z toho být branka,“ soudil kormidelník domácího výběru. Na obou stranách nakonec padly dva góly a zůstalo u remízy. „Pro oko diváka se hrál krásný fotbal. Já z něho ale měl téměř mrtvici (smích).

S výsledkem jsem spokojen. Vyhrát mohla obě mužstva, proto je remíza spravedlivá,“ uzavřel Krzikala.

Darkovice - Polanka 2:2 (2:1)
Branky Darkovic: 25. Poštulka, 35. Plaček
Darkovice: Malík – Dudek, Kalusek, Jánoš, Tvrdý (46. O. Miketa) – Pavel Vyletělek, J. Vyletělek, T. Miketa, Poštulka – Petr Vyletělek (60. Voldán), Plaček (70. Bury)

(dus)