Tentokrát však bylo vše jinak, a to od první do poslední minuty. Na hřišti byl vidět pouze jeden tým a ke smůle fanoušků to byli právě hosté, kteří drželi pevně otěže zápasu. Prvních dvacet minut přineslo drtivý tlak hostí, které však přiváděl k šílenství Malík, který likvidoval všechny šance soupeře.

Polomský i Pončík ovládli střed hřiště a svou vynikající hrou dávali šanci vyniknout útočníkům, kteří se prosadili až ve 37. minutě, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Coufal a jeho pokus doletěl až ke vzdálenější tyči a zapadl do sítě bezmocného Malíka. Následně se pokusil Zíma přidat další branku, ale když se neujala jeho rána ze třiceti metrů a ani následná dorážka Polomského, bylo jasné, že všechny naděje na bodový zisk Darkovic drží brankář Malík.

„Hráli jsme skvěle, byl to vynikající fotbalový zážitek a jsem rád, že kluci ukázali svou sílu, ale uznávám, že brankář soupeře byl skvělý. Malík byl pořád pod palbou, ale byl vždy na správném místě,“ chválil soupeře trenér Velké Polomi Aleš Döme.

Druhý poločas se opět hrál jen na jednu branku, ale hosté již nedokázali přidat pojištující branku, což je nakonec nemuselo mrzet, jelikož jejich soupeř jen sporadicky překročil s míčem na kopačkách polovinu hřiště. Za zmínku možná ještě stojí střelecké pokusy Nováka a Petra Kozelského, kteří se snažili překvapit vynikajícího Malíka z dálky, ale ani jeden pokus neměl gólové parametry.

„Prohráli jsme po špatném výkonu, nevytvořili jsme si žádnou šanci a zaslouženě prohráli. Nechci se vymlouvat, ale chyběla nám trojice hráčů, konkrétně Tomáš Miketa, Petr Vyletělek a Michal Burý.

S Michalem snad budeme moci počítat pro další zápasy, ale u prvně jmenovaných zatím nevíme, jak dlouho nám budou chybět. Jasné je jen to, že dnes nám chyběli hodně a mladí kluci je nedokázali nahradit,“ říká smutný trenér domácích Aleš Rončka.

To ve Velké Polomi se může slavit, konečně dobyli Darkovice: „Vím, že jsme tady snad nikdy nevyhráli, vždycky to skončilo tak 4:0 a možná si soupeř myslel, že tomu tak bude i dnes, ale my předvedli skvělý fotbal a ukázali jsme, že s námi musí každý počítat,“ radoval se Döme.

Darkovice - Velká Polom 0:1 (0:1)
Branka: 37. Coufal

Darkovice: Malík – Poštulka, Kalusek, Jan Vyletělek, Janoš – Lukáš Poštulka, Voldán, Pavel Vyletělek – Hajduček, Tannenberger (38. Tvrdý), Plaček (80. Smetka)
Velká Polom: Lukáš Kozelský – Petr Kozelský, Konvičný, Coufal, Novák – Jakub Sztefek, Pončík (88. Popek), Polomský, Chudoba (80. Jan Sztefek) – Pavel Sztefek, Zíma (86. Ludvík)

Petr Večeřa