Utkání se rozjelo v uvolněném duchu. Skóre po půlhodině hry otevřel Rychlý. Z půlky hřiště se odhodlal k centru, brankář Fiala podklouzl, balon ho přeletěl a k údivu všech skončil až v bráně. „Tato trefa by se hodila do rubriky TV Nova Borec nakonec. Pod tímto gólem se však podepsal terén v kozmickém vápně,“ komentoval sekretář Dolní Lhoty Petr Čížek.

Hosté ovšem stačili ještě v první půli vyrovnat. Knoflíček zatáhl míč po lajně, pronikl do šestnáctky a nacentroval. Jeho parťák z útoku Gai si skvěle naběhl a hlavou usměrnil míč do sítě. „Branku měl na svědomí nejmenší muž na trávníku,“ dodával funkcionář domácího celku.

Kozmice si vytvářely šance i nadále. Další spolupráce Knoflíčka s Gaiem roztřepetala síť svatyně Dolní Lhoty, jenže zdvižený praporek pomezního stál proti. „Asi to bylo oprávněné. O postavení mimo hru se nejspíš skutečně jednalo. Nikdo z hráčů ani neprotestoval,“ doplnil dlouholetý trenér hostí Karel Gorný.

Záhy nebezpečně pálil Knoflíček a také Janík, ale do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu. Druhý poločas toho moc nenabídl. Jednoznačně největší šanci měl na kopačkách ostrostřelec domácích Jakub Zeman. Jeho střela však orazítkovala pouze tyč. Dobrou příležitost si vytvořil i Knoflíček, avšak brankář Kraina si s tímto pokusem poradil.

Jinak se v Dolní Lhotě už nic zajímavého neudálo. „Nasazení bylo slabší. Někteří kozmičtí fotbalisté jsou již trošku za zenitem. Zkrátka se hrál takový profesorský fotbal. Vše se vesměs odehrávalo ve středu hřiště. Dělba bodů odpovídá průběhu zápasu. Na marodce máme i dost zraněných a sestavu jsme museli doplňovat o dorostence,“ resumoval Petr Čížek.

I Karel Gorný hovořil podobnou řečí. „Viděl bych to podobně. Remíza je spravedlivá. Na nás byla od začátku vidět nerozehranost. Tři týdny jsme nehráli a nebylo ani kde trénovat. Sužují nás zranění, na lavičce jsme neměli nikoho, takže jsem nemohl nějakým způsobem změnit rytmus hry,“ řekl na závěr Karel Gorný.

Dolní Lhota - Kozmice 1:1 (1:1)
Branky: 30. Rychlý – 40. Gai

Dolní Lhota: Marek Kraina – Rychlý, Heřman, Sládek, Balnar – Zezulka, Slíž, Semelka, Walder (70. Kurečka) – Prokš, Zeman
Kozmice: Fiala – Reiský, P. Helštýn, Buchvaldek, Posmyk – Vojáček, Vehovský, Bunček (19. Janík), Bečka – Knoflíček, Gai

Petr Dušek