Utkání bylo od úvodních minut velmi vyrovnané a šance se střídaly na obou stranách. Nejaktivnějším hráčem domácích byl Zeman, který měl v prvním poločase spoustu šancí, které se mu bohužel pro domácí fandy nepodařilo proměnit.

Největší příležitost měl ve chvíli, kdy stál tváří tvář brankáři Poláškovi, ale svou střelu namířil jen do břevna. Z hostí nejvíce hrozil Koval, který nedokázal z hranice malého vápna prostřelit Kizu, a následně nebyla přesná ani jeho rána z voleje, která přeletěla bránu i diváky. A když se nedokázal prosadit ani Hvolka a jeho hlavička zůstala jen v náruči domácího golmana, šly oba celky do šaten za nerozhodného stavu.

Druhý poločas byl tomu prvnímu velmi podobný, lišil se jen v jediné věci, a tedy v počtu vstřelených branek, které mohli fanoušci vidět. Koval opět hrozil a dvakrát se objevil sám před svým sokem, který jej i tentokrát vychytal a držel si své čisté konto. O to ho připravil po hodině hry vlastní spoluhráč, který ve snaze odvrátit centr směřující do pokutového území, srazil míč do vlastní brány.

„Byl to smolný moment, oba týmy hrály velmi vyrovnaně a zápasu by více slušela remíza, ale takový je fotbal,“ říká sekretář Petr Čížek a dodává. „V zápase se skvěle předvedli oba brankáři, musím před nimi smeknout a zároveň pochválit hráče Markvartovic za předvedenou hru. Jmenovitě Musial, který před sezonou odešel právě od nás, předvádí v Markvartovicích skvělé výkony.“

Ke škodě fanoušků už se po hodině hry nedělo nic klíčového a skóre už se neměnilo. „Zápas hodnotím velmi kladně, sice nám pomohl vlastní gól soupeře, ale šance jsme si vytvořili a náš brankář nás velmi podržel, takže vidím spoustu pozitivních věcí. Start do sezony se myslím si povedl, až na úvodní remízu 4:4 jsme si vedli pokaždé dobře a získáváme body, což je důležité,“ říká šťastný trenér Markvartovic Ivo Müller.

Dolní Lhota - Markvartovice 0:1 (0:0)
Branka: vlastní

Dolní Lhota:
Kiza – Cviertna (60. Petr Heřman), Souček, Hejnal, Balnar – Tomáš Heřman (75. Hudeček), Semelka (72. Stanovský), Slíž, Vyorálek – Zezulka, Zeman
Markvartovice: Polášek – Pietras, Mika, Pjaček – Urbánek, Musial, Klimek, Šimík, Remeš – Koval, Hvolka.

Petr Večeřa