První gól viděli fanoušci po třiceti minutách hry. Z voleje vypálil Malček a domácí brankář se za jeho ranou jen ohlédl – 0:1. Šancí ale bylo jinak jako šafránu. „Je pravda, že přes všechny problémy s vodou, které v kraji byly, domácí hřiště skvěle připravili,“ chválil trenér Slavkova Tomáš Onderka.

„Škoda jen, že Dolní Moravice působila od prvních minut odevzdaným dojmem a hrozila pouze ze standardních situací,“ doplnil hostující stratég. Druhou branku vstřelil Slavkov v 75. minutě, kdy se podruhé v zápase prosadil Malček, který po sérii narážeček zvyšoval na 0:2.

Slavkov ještě přidal třetí branku, na které se podíleli střídající hráči. Gavenda uvolnil Krumera, jenž se ocitl sám před gólmanem a v klidu zavěsil. Slavkov si tak tímto vítězstvím zajistil definitivně postup do I. A třídy.

„S výsledkem a svým způsobem i s předvedenou hrou jsme spokojeni. Letošní cíl, kterým byl postup, máme splněn,“ usmíval se po utkání trenér Onderka.

Dolní Moravice - Slavkov 0:3 (0:1)
Branky: 30. a 75. Malček, 86. Krumer
Slavkov: Machel – Bahr, Klement, Dušek, Hanák – Borunský (85. Cahel), Král, Hruška, Kubín (60. Krumer) – Malček, Rohovský (75. Gavenda)

Petr Večeřa