Domácí začali lépe, ale Zlatníky dokázaly také občas zahrozit a připomenout, že i s nimi se musí počítat. Například Prejda měl v prvním poločase dvě velké příležitosti. Tu první sice nevyužil a hlavičkoval pouze do připraveného gólmana, ale ve 40. minutě už se mohl radovat, když využil svých rychlých nohou a v brejku utekl všem svým pronásledovatelům a následně překonal i poslední instanci v bráně Dolní Moravice.

Hostům vyšel i vstup do druhého poločasu. Uvíra využil centru Fajkuse a zvyšoval na 0:2. Hra byla od té doby hodně rozkouskovaná a tempo nebylo vůbec plynulé. V 68. minutě však zápas opět nabral ten správný náboj, jelikož rozhodčí odpískal pokutový kop po faulu Uvíry v pokutovém území a domácí mohli slavit Pohanělem návrat do zápasu.

„Domácí ožili, přidali na obrátkách, bohužel k vyrovnávací brance přispěla výrazně naše chyba,“ pokrčil rameny hostující gólman Aleš Otípka, který se nedomluvil s obráncem a Vala srovnal na 2:2.

„Bylo to spíše podprůměrné utkání, kdy domácí hodně bojovali a hra se odehrávala spíše ve středu pole. Těžko říct, zda bych bod před utkáním bral, ale vzhledem k tomu, že jsme už vedli o dvě branky, je samozřejmě remíza ztrátou,“ smutnil Aleš Otípka.

Dolní Moravice - Zlatníky 2:2 (0:1)
Branky: Pohaněl, Vala – Prejda, Uvíra
Zlatníky: Otípka – Mezera, Morys, Holuša, Němčík – Řehulka, Stuchlík (72. Kavan), Kořínek, Uvíra – Prejda, Fajkus

Petr Večeřa