„Přijeli jsme si pro tři body, to byl náš cíl,“ prozradil své plány trenér Kozmic Karel Gorný. A nutno podotknout, že tento plán jeho svěřenci od prvních minut neplnili a pár desítek minut byla Hrabová aktivnější, ale poté se už Kozmice dostaly do tempa a svého soupeře nešetřily.

Šance hostí přicházely, ale nic se z nich nerodilo, až v 38. minutě, kdy se domácí špatně orientovali ve své vlastní šestnáctce, a dovolili tak Kozmicím skórovat. Kašuba ještě brankáře neohrozil, ale po menším zmatku už se míč objevil před volným Buchvaldkem, který skóroval do prázdné branky, a otevřel tak gólový účet dne.

Kozmice si i nadále vytvářely velké šance, ale nedokázaly jich využít, a proto šly oba týmy do šaten za stavu 1:0 pro hosty. „Domácí makali a bojovali, byli opravdu dobří. My jsme však hráli svůj technický fotbal a nakonec se nám to vyplatilo a naše fotbalovost slavila úspěch,“ říká trenér Gorný.

Pravdivost jeho slov se ještě jednou potvrdila v 72. minutě, když Vojáček z hranice pokutového území napřáhl ke střele a jeho tvrdý projektil skončil v bráně. Kozmice sice ještě měly nějaké příležitosti, ale nenaložily s nimi nijak ideálně.

Hrabová - Kozmice 0:2 (0:1)
Branky: 38. Buchvaldek, 72. Vojáček
Kozmice: Fiala – Reiský, Horsinka, Zlatohlávek, Janík – Kegel (65. Posmyk), Buchvaldek, Bunček (86. Gai), Vojáček – Kašuba (88. Bílek), Vehovský

Petr Večeřa